Nieprawdopodobny mecz w Busku. Gospodarze w 57 minucie prowadzili 30:23, skończyło się ...remisem. I Buskowianka przegrała po karnych

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, HLB Buskowianka Busko-Zdrój przegrała po rzutach karnych z Glorią Katowice.

HLB Buskowianka Busko-Zdrój - Gloria Katowice 8:9 w karnych (30:30, 14:12)

Buskowianka: Grabowski, Kowalski - Grzyb 4, Mizdra 1 (1), Szustak 3, Trutkowski, Żarnowski 3, Kopeć 7, Kutek 6, Bąk 3, Paździor, Solarski, Czaja 1, D. Kubisztal 2.

W piłce ręcznej wszystko jest możliwe. Odrobienie dziewięciu bramek straty w 14 minut w finale Ligi Mistrzów przez zespół z Kielc przy tym, co zrobiła w sobotę Gloria Katowice, to małe piwo w dużym kuflu. W 57 minucie, a więc niewiele ponad 3 minuty przed końcem meczu, Buskowianka prowadziła ze Ślązakami 30:23. To, co się stało potem, było nieprawdopodobne - Gloria zdążyła odrobić siedem bramek straty i doprowadzić do rzutów karnych! W nich goście wygrali 9:8, a gospodarzom na pocieszenie pozostał jeden punkt.

Pierwsza połowa przypominała jazdę na karuzeli. W 7 minucie Buskowianka prowadziła 5:1, w 19 przegrywała 6:8, żeby w 25 wygrywać 11:8.

W drugiej połowie prowadzenie miejscowych wydawało się bezpieczne - w 39 minucie było 18:13, w 43 - aż 24:15.