Niesamowita końcówka meczu Słowenia – Niemcy! W ostatnich 13 sekundach trzy bramki i remis! Ostatnie gole zdobyli Janc i Reichmann

PK
Remis dał Niemcom rzut karny wykonany przez Tobiasa Reichmanna.
Remis dał Niemcom rzut karny wykonany przez Tobiasa Reichmanna. Michał Gąciarz/Polska Press
Niesamowita końcówka meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych pomiędzy Słowenią i Niemcami. Skończyło się remisem, a dwie bramki padły w ostatnich sześciu sekundach spotkania, ostatnia, dająca punkt Niemcom, z rzutu karnego po kontrowersyjnej sytuacji.

13 sekund przed końcem meczu Niemcy zdobyli gola, który doprowadził do remisu 24:24. Słoweńcy błyskawicznie wznowili grę i po niesamowitej akcji prawoskrzydłowy PGE VIVE Kielce, Blaż Janc zdobył gola – pobiegł przez środkową strefę boiska, dostał podanie, chwycił piłkę w jedną rękę i po jego rzucie piłka wtoczyła się do bramki Silvio Heinevettera. Na zegarze była 59 minuta i 54 sekunda. Gdy czas gry się skończył i Słoweńcy zaczęli się cieszyć, a Niemcy reklamowali coś u sędziów. Okazało się, że piłka została podana do środka boiska, a wznowienie gry (a raczej rzut w kierunku bramki) utrudnił Niemcom, nie zachowując przepisowej odległości, obrotowy Słowenii, Blaż Blagotinsek. Litewscy sędziowie wsparli się powtórką telewizyjną i po chwili pokazali Blagotinsekowi czerwoną kartkę oraz podyktowali rzut karny, co w takiej sytuacji jest zgodne z przepisami. Karnego wykorzystał były prawoskrzydłowy klubu z Kielc, Tobias Reichmann i mecz zakończył się remisem 25:25. Słoweńcy zamierzają jednak złożyć protest.

Mecz był niezwykle emocjonujący, w pierwszej połowie dominowali znakomicie grający Słoweńcy, świetnie kierowani przez Mihę Zarabeca. Zespół z Bałkanów prowadził do przerwy 15:10.

Megasensacja w grupie D - Czesi, który w pierwszym meczu zostali rozgromieni przez Hiszpanię, w drugim wygrali z mistrzami olimpijskimi, Duńczykami.

Zobacz skrót meczu Niemcy - Słowenia z kontrowersyjną sytuacją

Ciekawy był również mecz Hiszpanów z Węgrami. Madziarzy mocno postawili się wicemistrzom Europy i do ostatnich minut wynik był niewiadomą. Konsekwentnie grający Los Hispanos prowadzili minimalnie, ale nie dali rywalom doprowadzać do remisu. Ważne gole w drugiej połowie rzucał prawy rozgrywający PGE VIVE, Alex Dujszebajew.