Niespodzianka w IV lidze kobiet. Piłkarki Eski Skarżysko-Kamienna przegrały wygrany mecz i trzy punkty zainkasował Topspin Promnik

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Eska Skarżysko-Kamienna przegrała mecz z Topspinem Promnik w IV lidze świętokrzyskiej kobiet. Gospodynie prowadziły do przerwy, ale nie zdołały utrzymać dobrego wyniku.

W meczu ostatniej kolejki jesieni w IV lidze świętokrzyskiej Eska Skarżysko-Kamienna dość niespodziewanie przegrała u siebie 2:3 z Topspinem Promnik. Dla drużyny gości były to pierwsze zdobyte w tym sezonie punkty.

Do przerwy prowadziły skarżyszczanki po golach Katarzyny Chrzanowskiej i Klaudii Smorongiewicz. Po przerwie jednak strzelały już tylko piłkarki z Promnika i ostatecznie strzeliły o jednego gola więcej.

– Moim dziewczynom zabrakło po prostu sił – powiedział krótko trener Eski Piotr Gadecki.

Choć była to ostatnia kolejka rundy jesiennej, skarżyska drużyna ma do rozegrania aż trzy zaległe mecze – z Łysicą Bodzentyn, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i KSP II Kielce.

Eska Skarżysko-Kamienna – Topspin Promnik 2:3 (2:0)

Bramki: Katarzyna Chrzanowska 8, Klaudia Smorongiewicz 18 – Kinga Sarnat 51, Weronika Wicha 56, Wiktoria Stępień 83

Eska: Kałużyńska – Chowańska, Chrzanowska, Matysek, Piętak, Płyta, Serek, Z. Smorongiewicz, K. Smorongiewicz, Sroka, Walkiewicz oraz Fornal, Szcześniak, Sztando, Szumielewicz