Niespodzianka z wiceliderem. MKS Stąporków - Unia Tarnów 1:1

KAR
MKS Stąporków zremisował w niedzielnym spotkaniu z Unią Tarnów 1:1, prowadząc do 80 minuty 1:0.

Waldemar Książek, prezes MKS Stąporków:

- Unia przez cały mecz miała optyczną przewagę. Nastawiliśmy się na grę z kontrataku i właśnie po takiej akcji zdobyliśmy bramkę dającą prowadzenie. Niestety od 30 minuty graliśmy w osłabieniu. Ostatecznie udało nam się zremisować.

Od początku meczu, to goście mieli przewagę, ale konsekwentna gra w obronie uniemożliwiała im wykończenie akcji.

Gospodarze nastawili się na grę z kontrataków i właśnie po takiej akcji, w 21 minucie MKS zdobył bramkę. Piłkę przejął Jarosław Toborek i po akcji prawą stroną boiska dośrodkował ją w pole karne do wbiegającego Mateusza Kokoszy, który strzałem z kilku metrów pokonał golkipera Unii Tomasza Liberę.

W 28 minucie w dogodniej podbramkowej sytuacji znalazł się Paweł Musiał, ale jego strzał obronił bramkarz gości. W 30 minucie Michał Pałgan za faul na zawodniku Unii otrzymał czerwoną kartkę i MKS kończył to spotkanie w osłabieniu.

Po przerwie gra zespołu ze Stąporkowa nie zmieniła się. Cały czas szukał on okazji na zdobycie bramki z kontrataku, ale po strzałach Toborka, Arczewskiego i Kokoszy dobrze interweniował Libera. W 80 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównującego gola strzelił Piotr Drozdowicz.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i MKS zremisował z drużyną wicelidera 1:1.