Niespodzianki w Pucharze Polski, trzecioligowcy odpadli

Dorota KUŁAGA [email protected], Kamil MARKIEWICZ, /RTK/
Jacek Kubicki zdobył dwie bramki i przyczynił się do zwycięstwa Nowin w meczu z Orliczem. Fot. Kamil Markiewicz
Odbyło się siedem spotkań 1/8 Pucharu Polski. Odpadło pięciu trzecioligowców. W Kajetanowie była dogrywka

Marek Mierzwa, trener Spartakusa Daleszyce:

- Na początku drugiej połowy piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Kamil Czaja. Drugi gol padł po kontrataku. Dariusz Brzozowski podał do Mateusza Wołowca, ten zagrał do Michała Janika, który w sytuacji sam na sam podwyższył na 2:0.

Nie zabrakło niespodzianek w meczach 1/8 piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Z pucharem pożegnały się trzecioligowe drużyny Juventy Perfopol Starachowice, Wiernej Małogoszcz, Czarnych Połaniec, Orląt Kielce i Orlicza Suchedniów.

Wisła Sandomierz - Czarni Połaniec 3:0 (2:0), Pietrucha 6, 25, Kostrzewa 80.

Wisła: Kuśmierz - Zimoląg, Bryła, Jasiński, Jankowski (60 Rzeszutek), P. Chorab (80 Jarosz), Krawiec (70 Stępień), Pietrucha, Michalski - M. Michalski, Kostrzewa.
Czarni: Szczęsny (46 Daniel) - Kosatka, Sobierajski, Maruszewski, Czajka - Szymański (35 Materkowski), Meszek, J. Cecot, Gębalski - Kamiński (75 Drzazga), Maj.
-Walczymy z plagą kontuzji i dlatego pojechaliśmy na ten mecz bez podstawowych obrońców. Brak defensorów, a do tego świąteczna forma, którą zaprezentowaliśmy sprawiły, że przegraliśmy - mówił Tomasz Kiciński, trener Czarnych.

BRACHA W DOGRYWCE

Alit Cementownia Ożarów - Juventa Perfopol Starachowice 2:1 (1:0), Kościelny 30, 49 - Jaros 86.
Alit: B. Smolak - Gierczak, Zdybski, Jastrzębski, Binkiewicz - Rzepa, Głuch, Mianowany, Buglewski - Kościelny, Ziemniak (75 Kilijański).
Juventa: Wesołowski - Drabik, Senderowski, Stępień, Płusa - Stawiarski (65 Szymański), Wrona (46 Tobiszewski), Kopeć, Fabjanski (60 Kwiecień), M. Kalista - Jaros.
Juventa Perfopol zagrała bez tych zawodników, którzy decydowali o jej sile w meczach trzeciej ligi.

Ireneusz Pietrzykowski, trener Granatu:

- Był to ciekawy mecz, było też trochę dramaturgii. Udało nam się doprowadzić do remisu, ale w końcówce meczu straciliśmy czwartą bramkę i przegraliśmy 3:4.

Lubrzanka Kajetanów - Wierna Małogoszcz po dogrywce 1:0 (0:0, 0:0), K. Bracha 100.
Zwycięska bramkę zdobył w 100 minucie Karol Bracha, który popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów.
Lubrzanka: Żyła - Waldon, Cedro, Siwek, Supierz - K. Bracha, Woszczycki (95 Borowiec), Jagocki, Treter (102 Skrzyniarz) - Puchała (118 K. Foks), M. Bracha.
Wierna: Zieliński - Foksa, Bętkowski, Bień, Piotrowski - Trybek (46 Kita), Pawłowski, Ziencikiewicz, Miernik - Malinowski (102 Bujak), Kajda.

GKS Nowiny - Orlicz Suchedniów 2:1 (0:1), Kubicki 55, z karnego, 90 z karnego - Gil 8 z karnego.
GKS: Pacanowski - Kaczor (70 Szczepanik), Wilczyński, Ołtuszyk, Chrabąszcz - Starek (55 Kułak), Jędrychowski, Stanek, Grudzień - Stawiarski (65 Jędrzejewski), Kubicki.
Orlicz: Bilski - Dębniak (89 Korczak), Gil, Jaworek, Nowocień - Kaczmarek, Witkowski, Hajduk, Zegadło (66 Krogulec) - Wilk, R. Kozera (46 Mojecki).
Ostatni zespół IV ligi świętokrzyskiej ograł występującego klasę wyżej Orlicza, choć od 8 minuty przegrywał po rzucie karnym, wykonanym przez Damiana Gila. Wszystkie bramki padły z "jedenastek". Dwie, w tym decydującą o zwycięstwie Nowin w ostatnich sekundach meczu, wykorzystał Jacek Kubicki.

Spartakus Daleszyce - Orlęta Kielce 2:0 (0:0), Czaja 49, Janik 78.
Spartakus: Kołomański - Krężołek (70 Wołowiec), A. Janaszek, P. Janaszek, Staniec - Banasik (86 Rączka), Brzozowski, Jeziorski, Janik - Kołodziejczyk, Czaja.
Orlęta: Palka - Kundera, Wróblewski, Dulak, Bieniek - Niebudek (46 Kozior), Gładysz (60 Armata), Kita, Gil - Kopyciński (46 Stachura), Bętkowski.
- Nie wszyscy piłkarze podjęli walkę. Myśleli, że wygrają ten mecz na stojąco, gospodarze zagrali bardzo ambitnie i wygrali zasłużenie - mówił Krzysztof Dziubel, trener Orląt.

NIDA I STĄPORKÓW GÓRĄ

Unia Sędziszów - Nida Pińczów 1:2 (0:0), Szota 55 - Baran 62, Wilkus 71 z karnego.
Unia: Otręba - Żebrowski (46 Chuptyś), Surówka, Jawor, Mendrala - Bratek, Kita (67 W. Zapalski), Matelski (75 Brożek), Cielebała (78 T. Zapalski) - Szota, Łoboda.
Nida: Ciemiera - Kupczyk, Ł. Mika, Kucybała, Myca - Sobczyk, Łuszcz, Wilkus, Biały - Baran, Gajda.
W 30 minucie zawodnik Nidy Łukasz Biały został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Granat Skarżysko - MKS Stąporków 3:4 (1:2), Marcin Kołodziejczyk 32, 72, Ryński 82 - Gałązka 4, 42, Jedynak 65, Plewniak 90.
Granat: A. Mróz - Więckowski, Imiela, Basąg, Derlatka - Ryński, K. Mróz, Marcin Kołodziejczyk, Kłuś (46 Zaręba) - Miller (46 Piróg), Fryc.
MKS: Kwiecień - Majchrzak, Polakowski, Cielibała, Arczewski - Gałązka, Ciekalski, Wojasiewicz (80 Plewniak), Rzeszowski - Jedynak, Ogłoza (46 Boruń).

Sparta Kazimierza Wielka - Naprzód Jędrzejów. Mecz przełożony na wiosnę z powodu tragicznej śmierci Karola Gajdy.