Niespodziewana porażka piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie

/PK/
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie przegrało z Olimpią Piekary Śląskie 31:32 (16:17).

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski - Dobrowolski, Grabarczyk 4, Sękowski 3, Gmerek 4, P. Matyjasik 3, Słonicki 3, T. Bodasiński, Maleszak 3, T. Napierała 5 (4), Dankowski 2, Bąk 2, Smołuch 3.

Niecodzienne emocje przeżywali kibice w hali przy ulicy Stoińskiego. Ale i mecz miał niecodzienny przebieg, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a oba zespoły miały okresy świetnej gry i fatalnych błędów.

Lepiej zaczęli niezwykle zmotywowani goście, którzy w 15 minucie prowadzili 11:5, wykorzystując nieskuteczny w wykonaniu konecczan początek spotkania. Ale ani się obejrzeli, a już przegrywali, bo tym razem nastąpił okres dobrej gry gospodarzy - w 28 minucie po golu Roberta Grabarczyka wygrywali oni 15:14. Ale kolejne trzy bramki zdobyli Ślązacy i do przerwy minimalnie prowadzili.

Początek drugiej połowy znów należał do drużyny trenera Michała Przybylskiego, która szybko objęła prowadzenie - wygrywała 20:18, 22:19, a w 43 minucie 23:21. Od tego momentu KSSPR straciło pięć bramek z rzędu i przegrywało 23:26. Końcówka spotkania była niezwykle zacięta i nerwowa. Gdy w 58 minucie zespół z Końskich objął prowadzenie 31:30, wydawało się, że punkty mogą przypaść gospodarzom. Tym bardziej, że nasi szczypiorniści dwukrotnie pozyskali piłkę. Niestety, zbyt szybko oddane rzuty dały Olimpii okazje do akcji, które były skuteczne.