Nosan Kielce wicemistrzem Polskiej Ligi Bilardowej 2014

(opr. SAW)
Nosan Kielce
Nosan Kielce archiwum klubu
Drużynie Nosanu Kielce nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Złoty medal wywalczyła druzyna Konsalnetu Wodny Park Warszawa.

Walka o tytuł i medale w tegorocznych rozgrywkach toczyła się do ostatniej bili. Ostatnia kolejka przebiegła bez niespodzianek. W najważniejszym pojedynku tej kolejki i jednym z najważniejszych w tym sezonie team Konsalnetu Wodny Park Warszawa grał ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław. Warszawianie wygrali i to zwycięstwo zadecydowało o losie tytułu mistrza i kolejności na podium. Tytuł wicemistrzowski przypadł w udziale obrońcom tytułu zawodnikom Nosanu Kielce, którzy w ostatniej kolejce pauzowali. Brązowe medale wywalczył zespół Lecha Piekarskiego Metal Fach LP Sokółka, który bez problemów uporał się z zawodnikami Kazimierza Olejniczaka, Amnezją Kalisz zwyciężając 12-2. W pojedynku w Kielcach Idoślubu.pl Michała Kozłowskiego uległo dwukrotnym mistrzom Polski Duetowi Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 8-12.

Dla Nosanu to 10 tytuł wicemistrza Polski . W swym dorobku podopieczni Marka Karlikowskiego mają jeden brązowy medal i sześć tytułów mistrza Polski. W sezonie 2014 nasz zespół wystąpił w składzie: Radosław Babica, Mateusz Śniegocki, Tomasz Kapłan, Bartosz Rozwadowski, Michał Turkowski.

- Sezon 2014 był dobry, a chłopcy zagrali tak naprawdę jeden słabszy pojedynek i przegrali swój pierwszy mecz w lidze po ponad 2,5 roku . To świadczy tylko o tym, jak trudna i wyrównana walka jest w rozgrywkach w Polsce. Jesteśmy zadowoleni aczkolwiek jeżeli zdobyło się już złoto i to sześć razy, z tego dwa ostatnie to wiadomo, że niedosyt pozostaje. Taki jednak jest sport. Zostaje mi pogratulować zawodnikom walki i podziękować sponsorom i kibicom za wsparcie. Jesteśmy wicemistrzami Polski a o tym marzy kilkadziesiąt zespołów walczących w rozgrywkach I i II Polskiej Ligi Bilardowej - podsumował występ trener Marek Karlikowski.

Drugi zespół z Kielc Idoslubu.pl Kielce zakończył rozgrywki na siódmej pozycji. W wielu przypadkach zawodnikom Michała Kozłowskiego zabrakło doświadczenia aby pokusić się o zwycięstwo z wyżej notowanymi zespołami. Plan na przyszły sezon to już walka o miejsca 3-4 i jak podkreśla szef zespołu jest na to szansa bo chłopcy czują się już coraz pewniej i nabrali doświadczenia.