Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa książka Teresy Ostrowskiej „Pszczółki” trafiła do dzieci. Spotkania autorskie z atrakcjami we Włoszczowie i Radkowie (ZDJĘCIA)

red
Małgorzata Bugaj, Milena Kowalczyk, Katarzyna Standerska
Włoszczowska Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju jest wydawcą pierwszego wydania nowej książeczki dla dzieci zatytułowanej „Pszczółki” regionalnej pisarki Teresy Ostrowskiej z Brześcia w gminie Radków.

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

Tematyka pisanej wierszem opowieści o życiu i znaczeniu pszczół wpisuje się w akcję fundacji „Ogród ludzi i pszczół”, która ma na celu promowanie ochrony owadów zapylających. Bezpłatne egzemplarze książeczki rozdane zostały dzieciom podczas trzech dni promocyjnych: 2 czerwca na Familiadzie w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym, 5 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radkowie, 12 czerwca w Szkole Podstawowej numer 2 we Włoszczowie.

We wszystkich spotkaniach uczestniczyła autorka, która pięknie opowiadała o pszczołach, a także o swoich książkach, potrzebie pisania o otaczającej przyrodzie i życiu wsi. Podczas Familiady Fundacja rozdała dodatkowo kilkadziesiąt bylin miododajnych. W spotkaniu w Radkowie brał udział pszczelarz Krzysztof Krotla, który swoje ciekawe warsztaty wzbogaca o autentyczne eksponaty, wozi między innymi z sobą model ula oraz żywą pszczelą rodzinę w specjalnej zamkniętej ramie.

Wydawnictwo zostało w całości wydrukowane na papierze pochodzącym z recyklingu. Ilustratorką opowieści o pszczołach jest córka autorki Grażyna Ostrowska-Wielgos. Druk pierwszego wydania „Pszczółek” zrealizowany został w ramach zadania publicznego przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Książki przekazane zostaną do bibliotek w powiecie włoszczowskim.

Teresa Ostrowska zaczęła pisać na emeryturze, w swych wierszowanych opowieściach utrwala dla dzieci bajkowy świat polskiej wsi, z jej codziennymi zajęciami, obrzędami, światem przyrody, z którym nikt tak jak mieszkańcy wsi nie żyje w symbiozie. Urokliwe wiersze i opowiastki uczą także dzieci szacunku do zwierząt i ojczystej przyrody. Do tej pory ukazały się następujące książki: „Zimowe spory maszyn rolniczych”, „Bajki z zagrody babci i dziadka”, „Opowiadania z zagrody babci i dziadka”, „Bajki z zagrody babci i dziadka – część 2”, ekologiczna książeczka „Piękniejszy świat” oraz „Leśne bajeczki babci i dziadka”. W nowej wierszowanej opowieści opisała życie pszczół, ich rolę w przyrodzie, znaczenie dla człowieka, a przy tym także pracę pszczelarza i znaczenie opieki nad tymi małymi, ale ogromnie ważnymi, istotami.

Źródło: Fundacja CEdR

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie