Nowi dyrektorzy starachowickich szkół średnich (ZDJĘCIA)

Kazimierz Cuch
Dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych numer 3 została Dorota Lenart. Na zdjęciu ze starostą Piotrem Babickim
Dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych numer 3 została Dorota Lenart. Na zdjęciu ze starostą Piotrem Babickim Kazimierz Cuch
Udostępnij:
Zapadły decyzje w sprawie dwóch konkursów na dyrektorów Zespołów Szkół Zawodowych numer 1 i 3 w Starachowicach. Komisja konkursowa wybrała spośród kandydatów dwie osoby, które rekomenduje Zarządowi Powiatu.

Zarząd Powiatu ogłosił konkursy na stanowiska z powodu kończących się kadencji dyrektorów. W Zespole Szkół Zawodowych numer 1 wybrano ponownie Monikę Wójcik, dotychczasowego dyrektora tej szkoły. W Zespole Szkół Zawodowych numer 3 nastąpi zmiana.

Stanowisko utraci Mariusz Majewski, wieloletni dyrektor tej szkoły, stanowczo sprzeciwiający się przeniesieniu szkoły do budynku po zlikwidowanym Gimnazjum numer 3 w Starachowicach, przy ul. Leśnej. Przez kilka lat był współpracownikiem naszej redakcji, pisząc do Echa Dnia wiadomości ze starachowickiego sportu.

Na nowego dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych numer 3 wybrano Dorotę Lenart, aktualną zastępcę dyrektora w Centrum Kształcenia Zawodowego, wcześniej Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach.

W Zespole Szkół Zawodowych numer 1

Na konkurs w Zespole Szkół Zawodowych numer 1 w Starachowicach, wpłynęła jedna oferta. Po rozmowie kwalifikacyjnej przyjęto ofertę Moniki Wójcik. Monika Wójcik ma 48 lat. Jest magistrem matematyki z przygotowaniem pedagogicznym. Ma 24-letni staż pracy. Od 2001 roku pracowała w Zespole Szkół Zawodowych numer 1 w Starachowicach. Wcześniej, przez około 14 lat uczyła w Gimnazjum numer 2 w Starachowicach, a także w innych szkołach. Podczas rozmowy wykazała się wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do pracy na stanowisku dyrektora tej szkoły.

W Zespole Szkół Zawodowych numer 3

Na konkurs w Zespole Szkół Zawodowych numer 3 w Starachowicach wpłynęły dwie oferty. Jeden z kandydatów złożył pisemną rezygnację z udziału w konkursie, jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną. Do rozmowy konkursowej przystąpiła tylko Dorota Lenart, która została wybrana przez komisję.

Dorota Lenart ma 38 lat. Jest absolwentką Politechniki Świętokrzyskiej i Politechniki Radomskiej, magistrem ekonomii w zakresie finansów i gospodarki komunalnej. Ukończyła też studia podyplomowe w zakresie kwalifikacji do pracy w zawodzie, transportu w procesach logistycznych, reklamy i Public Relation, a także nauczania przedmiotów mechatronicznych.

Od 1 września 2016 r. była zastępcą dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach. Wcześniej była nauczycielką przedmiotów zawodowych w Zespołach Szkół Zawodowych numer 2 i 3 oraz Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd przyjął kolejne rozwiązania dla uchodźców z Ukrainy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie