Zamknij

Echo Dnia

Nowi "Terytorialsi" z całego województwa złożyli przysięgę w Ostrowcu. Rodziny są dumne - zobaczcie ich na zdjęciach

Prawie 300 osób złożyło przysięgę wojskową podczas uroczystości na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dołączyli tym samym do ponad 700 żołnierzy Wojsk

Anna Śledzińska

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/34] Następne

Nowi "Terytorialsi" z całego województwa złożyli przysięgę w Ostrowcu. Rodziny są dumne - zobaczcie ich na zdjęciach

Prawie 300 osób złożyło przysięgę wojskową podczas uroczystości na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dołączyli tym samym do ponad 700 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, tworzących 10. Świętokrzyską Brygadę. ZOBACZCIE ICH NA ZDJĘCIACH>>>>

- Jesteśmy bardzo dumni z córki - mówi Anna Florczyk, matka 29 - letniej Mileny, która złożyła w niedzielę przysięgę. - Nie spodziewałam się, że córka wstąpi do wojska. To była nagła, ale dojrzała decyzja.

Milena Florczyk była jedną z osób wyróżnionych podczas przysięgi przez dowódcę Brygady, pułkownika Artura Barańskiego. Oprócz niej wyróżnienia otrzymali Marcin Czuba, Bartłomiej Kazimierski, Łukasz Kozieł, Przemysław Szafrański, Maciej Miernik, Bartosz Szafraniec, Robert Wójcik, Andżelika Szkolak, Dariusz Hyb, Michał Madej, Antoni Fularski.

Prawie 300 żołnierzy, którzy składali przysięgę w Ostrowcu, w tym 70 kobiet, przeszło w marcu 16 - dniowe szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Dębie. Otwiera ono trzyletni cykl szkoleniowy, który obejmuje szkolenia indywidualne, specjalistyczne i zgrywające.

CZYTAJ TAKŻE: Przysięga żołnierzy X Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Ostrowcu Świętokrzyskim


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy