Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesna zjeżdżalnia i inne atrakcje. Tak wygląda wyremontowana pływalnia Koral w Morawicy. Kiedy otwarcie? Zobaczcie zdjęcia i film

Paulina Baran
Paulina Baran
Wideo
od 12 lat
Końca dobiega remont Krytej Pływalni "Koral" w Morawicy. Zamontowano już nowoczesną, mieniącą się różnorakimi kolorami zjeżdżalnię, w której gra muzyka, jest nowa sauna parowa i zjeżdżalnia w kształcie latarni dla najmłodszych. Obiekt, na którego remont Miasto i Gmina Morawica pozyskało ponad 5 milionów złotych z programu "Polski Ład", jest teraz energooszczędny. Zobaczcie na zdjęciach i filmie, jak prezentuje się tuż przed zakończeniem prac.

Nowoczesna zjeżdżalnia i inne atrakcje! Tak wygląda wyremontowana pływalnia w Morawicy

Końca dobiegają prace remontowe przy Krytej Pływalni "Koral" w Morawicy. Na gruntowny remont basenu Miasto i Gmina Morawica pozyskało ponad 5 milionów złotych z programu "Polski Ład". Inwestycja ma na celu unowocześnić pływalnię oraz zmniejszyć koszty jej utrzymania.

Jest wiele nowych atrakcji, między innymi nowoczesna zjeżdżalnia, w której migają światła i gra muzyka. Obiekt na pewno się spodoba, osoby zjeżdżające będą mogły mierzyć sobie czas i sprawdzać, czy przypadkiem nie pobiły rekordu prędkości, który będzie wyświetlał się na zamontowanym na ścianie ekranie. Ciekawostką jest też wbudowany aparat fotograficzny, który może zrobić zdjęcie i po wpisaniu swojego adresu e-mail wyśle je nam zupełnie za darmo.

Pływalnia Koral ma być ponownie otwarta pod koniec marca tego roku. Do korzystania z wodnych atrakcji zaprasza burmistrz miasta i gminy Morawica, Marian Buras.

- Wzbogaciliśmy nasz basen o saunę parową, wymieniona została rura, która jest teraz ocieplona i pełna atrakcji. Wymieniliśmy również brodzik dla dzieci i jest teraz na licencji znanej firmy zachodniej - wygląda znakomicie i na pewno będzie też bardzo praktyczny. Ponadto odnowiliśmy praktycznie wszystko - między innymi szatnie i prysznice - wyjaśnia burmistrz.

Pływalnia "Koral" w Morawicy będzie nowoczesna i energooszczędna

Remont pływalni "Koral" przyczyni się przede wszystkim do zmniejszenia kosztów utrzymania obiektu, a dzięki zamontowaniu ogniw fotowoltaicznych pływalnia stanie się przynajmniej w 40 procentach samowystarczalna w energię elektryczną. Instalacja nowych urządzeń sportowo-rekreacyjnych, jak również wymiana zjeżdżalni wodnej, będącej największą atrakcją pływalni, znacznie przyczyni się do unowocześnienia i zwiększenia atrakcyjności obiektu, który w momencie powstania należał do grona największych centrów sportowo-rekreacyjnych w województwie świętokrzyskim.

W ramach termomodernizacji przeprowadzono następujące prace remontowe:

  • wymianę źródła ciepła (budowa pomp ciepła, wyposażenie wszystkich central wentylacyjnych w system odzysku energii i zmodernizowanie dwóch głównych central wentylacyjnych),
  • montaż ogniw fotowoltaicznych (na dachu pływalni oraz parkingu samochodowym zamontowane zostały ogniwa fotowoltaiczne),
  • powiększenie suchej sauny i budowa nowej sauny parowej,
  • modernizację brodzika z zainstalowaniem atrakcji wodnych takich jak: mała zjeżdżalnia, tryskacze wodne, rury do ćwiczeń,
  • wymiana rury zjeżdżalni (nowa zjeżdżalnia posiada atrakcje multimedialne takie jak: moduł mp3 wraz z głośnikiem, dwie lampy stroboskopowe, aparat fotograficzny z monitorem i jest izolowana termicznie),
  • ocieplenie ścian wieży,
  • wymiana okien, korytek basenowych, oświetlenia na ledowe, baterii prysznicowych, płytek na ścianach i podłodze (w podłogach zostały zainstalowane systemy ogrzewania podłogowego)
  • zamontowanie elektrolizera soli.

Wielkie dofinansowanie z programu Polski Ład

W ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" Miasto i Gmina Morawica pozyskały 10 milionów złotych. W ramach zadania pod nazwą "Poprawa efektywności energetycznej budynków na terenie Miasta i Gminy Morawica - etap II" gruntownemu remontowi i modernizacji poddane zostały: ośrodek zdrowia w Morawicy, budynki szkół w Bilczy i Radomicach, hala sportowa w Bilczy oraz Kryta Pływalnia "Koral” w Morawicy. Spośród nich, najbardziej kosztownym przedsięwzięciem okazał się remont pływalni - 5 877 000 złotych. Wykonawcą inwestycji w drodze przetargu wybrano firmę Komplexbud Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie