Nowy spot proekologiczny marki Dafi i wyzwanie dla kielczan: za 10 tysięcy udostępnień 10 tysięcy złotych dla Ligi Ochrony Przyrody

pw
Z okazji premiery nowego spotu proekologicznego marka Dafi rzuca kielczanom wyzwanie: w zamian za 10 tysięcy udostępnień wideo – 10 tysięcy złotych na rzecz Ligi Ochrony Przyrody. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup i zasiedlenie 10 uli, które pojawią w kilku miejscach.

„Nic, co ważne, nie jest jednorazowe. Dbajmy o siebie… i o ekologię” - to hasło przewodnie nowego spotu marki Dafi. Wideo miało już swoją premierę w sieci kin Multikino. Dostępne jest także w mediach społecznościowych marki oraz w serwisie YouTube.
Spot opowiada o miłości między kobietą i mężczyzną. Oboje łączy uczucie, ale dzieli podejście do kwestii ekologii. Burzliwa historia ma na szczęście swój happy end.

- Opowieść ma za zadanie przypominać, że najważniejsze sprawy w życiu nie są jednorazowe. Tyczy się to zarówno relacji międzyludzkich, ale też przedmiotów. Naszym celem jest zwrócenie uwagi widza, że można zrobić pierwszy krok do wprowadzenia w życie zasady less waste, a te drobne kroki pomagają budować lepszą przyszłości. Kładziemy nacisk na fakt, że korzystając z przedmiotów wielorazowego użytku dbamy o ekologię, a tym samym o siebie i kolejne pokolenia. Przyszłość planety zależy przede wszystkim od ludzi i powinna być istotna dla każdego z nas – mówi Paulina Prędotka, kierownik działu marketingu w kieleckiej firmie Formaster Group będącej właścicielem marki Dafi.

- Działania proekologiczne są dla marki Dafi wyjątkowo ważne. Na co dzień pracujemy w myśl idei zrównoważonego rozwoju, staramy się dbać o nasze wspólne dobro, czyli środowisko. Mamy nadzieję, że nowym spotem uświadomimy odbiorcom, że nie ma potrzeby tak często korzystać z jednorazowych przedmiotów i w prosty sposób można ograniczyć liczbę odpadów – zaznacza Maciej Bursztein, członek zarządu oraz dyrektor do sprawy rozwoju Formaster Group.

Premierze spotu towarzyszy akcja zainicjowana przez Ligę Ochrony Przyrody w Kielcach mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa, że pszczoły na całym świecie wymierają, a każdy z nas powinien i może wykonać własny ruch, aby temu zapobiec. Marka Dafi rzuca wyzwanie kielczanom. Jeśli opublikowany na jej fanpage’u post z wideo uzyska 10 tysięcy udostępnień, 10 tysięcy złotych trafi na wsparcie projektu ,,Z miłości do przyrody – pszczoły w mieście”, realizowanego przez kielecki Okręg Ligi Ochrony Przyrody. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup i zasiedlenie 10 uli, które zostaną usytuowane w różnych punktach naszego miasta.

- Głównym celem projektu jest popularyzacja i rozwój pszczelarstwa w warunkach miejskich oraz poprawa warunków bytowania owadów zapylających. Dla organizacji ekologicznej takiej jak Liga Ochrony Przyrody pszczoły są niesamowitym przykładem, dzięki któremu możemy pokazać, że dbając o przyrodę, dbamy przede wszystkim o człowieka i to on jest w centrum prawie wszystkich ekologicznych działań. Dodatkowo system uli ustawionych w różnych punktach miasta posłuży do monitoringu smogu poprzez poddanie analizom miodu oraz samych pszczół. Na tej podstawie możliwe będzie zmierzenie poziomu zanieczyszczeń powietrza na danym obszarze – tłumaczy Krzysztof Antoszewski reprezentant Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach, mistrz pszczelarski i koordynator projektu.

Przypomnijmy. Na terenie firmy Formaster Group na kieleckim Białogonie powstaje pierwsza w województwie świętokrzyskim pasieka. Już wkrótce obędzie się jej oficjalne otwarcie z udziałem ambasadorów marki Dafi – Katarzyny Cichopek, Daniela Qczaj’a oraz Damiana Janikowskiego. Wydarzenie związane jest z realizowaną przez firmę długofalową strategią CSR: „Naturalnie odpowiedzialni”.

- Pszczoły to chronione dobro narodowe. Bez nich nie ma życia na Ziemi, choć niepokojąco często słyszymy, że populacja tych owadów jest zagrożona wyginięciem. Ponieważ działania proekologiczne oraz odpowiedzialność za środowisko naturalne są wpisane w filozofię marki Dafi, postanowiliśmy współuczestniczyć w nagłaśnianiu problemu oraz zachęcić inne firmy do zakładania pasiek. Działając wspólnie i licząc na efekt skali możemy uchronić ekosystem przed degradacją, której skutki mogą być nieodwracalne – mówił na łamach „Echa Dnia” Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor do spraw rozwoju Formaster Group, kiedy pisaliśmy o tej inicjatywie. 

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Te imiona kiedyś były obciachem, a teraz biją rekordy popularności
Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – pszczoły wymierają grozi nam głód

v1">

Źródło: vivi24

Wideo

Dodaj ogłoszenie