Nowy układ sił w Radzie Sandomierza? Jest stanowisko burmistrza Marcina Marca

Klaudia Tajs
- Jeśli radni zdecydują o zmianie na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta na korzyść radnego Krzysztofa Szatana z przyjemnością będę z panem Krzysztofem współpracował gdyż mam do niego wielki szacunek i wiem, że jest to człowiek oddany Sandomierzowi - pisze w swoim oświadczeniu burmistrz Sandomierza  Marcin Marzec, który odnosi się do planowanych zmian w układzie sił w Radzie Miasta.
- Jeśli radni zdecydują o zmianie na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta na korzyść radnego Krzysztofa Szatana z przyjemnością będę z panem Krzysztofem współpracował gdyż mam do niego wielki szacunek i wiem, że jest to człowiek oddany Sandomierzowi - pisze w swoim oświadczeniu burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, który odnosi się do planowanych zmian w układzie sił w Radzie Miasta. K. Tajs
- Jeśli radni zdecydują o zmianie na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta na korzyść radnego Krzysztofa Szatana z przyjemnością będę z panem Krzysztofem współpracował gdyż mam do niego wielki szacunek i wiem, że jest to człowiek oddany Sandomierzowi - pisze w swoim oświadczeniu burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, który odnosi się do planowanych zmian w układzie sił w Radzie Miasta. Fotel po przewodniczącym Wojciechu Czerwcu, ma przejąć szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości

Do tej pory w Radzie Miasta Sandomierza większość koalicyjna liczyła 13 radnych. To radni stratujący do Rady z własnych komitetów wyborczych z wyjątkiem Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Inicjatywa dla Sandomierza Jacka Dybusa i Andrzeja Bolewskiego.

Zmiana sił, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ma polegać na odwołaniu z funkcji obecnego przewodniczącego Wojciecha Czerwca i powołaniu na to stanowisko Krzysztofa Szatana, przewodniczącego klubu radnych PiS w Radzie Miasta. Do 7 radnych PiS miałoby się przyłączyć czterech radnych współpracujących z burmistrzem Marcinem Marcem, co pozwoliłoby utworzyć nową koalicję. Rozmowy trwają z kolejnymi radnymi.

Dziś prezentujemy w całości stanowisko burmistrza Marcina Marca, jakie przygotował na prośbę dziennikarzy:

"Szanowni Państwo, jesteście bacznymi obserwatorami wydarzeń w naszym mieście. Jestem pełen uznania dla Waszej codziennej ciężkiej pracy. Niejednokrotnie byli Państwo świadkami obrad sesji Rady Miasta Sandomierza, które w mojej, i nie tylko mojej ocenie daleko odbiegały od standardów debaty publicznej. Myślę, że powinniśmy się tego wstydzić. To w jaki sposób debatujemy nie służy budowaniu pozytywnego wizerunku miasta i nie rozwiązuje jego problemów. Sam nie jestem bez winy nie raz pozwalałem sprowokować się do kłótni z których nic dobrego nigdy nie wynikało.

Podczas wielu posiedzeń pojawiały się głosy krytyczne wobec przewodniczącego Wojciecha Czerwca. Państwo również te głosy słyszeli. Nigdy nie pozwoliłem sobie na jakąkolwiek ocenę pracy Pana Przewodniczącego. Uważam, że każda osoba na tym stanowisku w Sandomierzu ma bardzo trudne zadanie do wykonania. Obecnie jesteśmy świadkami kolejnej awantury, która w mojej ocenie nikomu nie służy a już na pewno nie Sandomierzowi. Podczas rozmowy z Panem Wojciechem Czerwcem zasugerowałem, że mógłby zrzec się pełnionej funkcji aby uspokoić atmosferę obrad i abyśmy mogli rozpocząć merytoryczną pracę na rzecz Sandomierza. Moja rozmowa z przewodniczącym odbyła się po licznych rozmowach z Radnymi Rady Miasta Sandomierza.

Chcę zaznaczyć Szanowni Państwo, że na chwilę obecną nie wpłynął żaden wniosek dotyczący jakichkolwiek zmian w Radzie Miasta. Mam wrażenie, że to co dziś możemy obserwować to kolejna próba wplatania mnie w polityczną "awanturę". Dla mnie liczy się przede wszystkim dobro Sandomierza i jego mieszkańców. Na tym skupiam się każdego dnia pełniąc zaszczytną funkcję Burmistrza Sandomierza. Proszę uszanować fakt, że Radni wszelkie decyzje podejmują autonomicznie i według własnego uznania o czym wiele razy mogli się Państwo przekonać śledząc pracę Rady Miasta i rozmawiając z Radnymi w celu zdobycia informacji. Chcę zaznaczyć, że jeśli Radni zdecydują, że zmiany w Radzie Miasta są potrzebne, będzie to tylko i wyłącznie decyzją Radnych, którą uszanuję. Nie zamierzam zawierać żadnej koalicji, o czym miałem okazję przeczytać w Państwa przekazach. Nie zamierzam na siłę dokonywać przewrotu w Radzie Miasta. Przeciwnie, liczę na dobrą współpracę z całą Radą Miasta i z każdym z Radnych z osobna. Od początku kadencji jako burmistrz zawsze starałem się rozmawiać z każdym komu leży na sercu dobro naszego miasta, bez względu na polityczne barwy i przekonania. Niestety odnoszę wrażenie, że często jest to wykorzystywane przeciwko mnie. Jeśli Radni zdecydują o zmianie na stanowisku Przewodniczącego Rady Miasta na korzyść Radnego Krzysztofa Szatana z przyjemnością będę z Panem Krzysztofem współpracował gdyż mam do niego wielki szacunek i wiem, że jest to człowiek oddany Sandomierzowi. Apeluję również do Państwa dziennikarzy, o to aby nie tworzyć podziałów. Kandydowałem na stanowisko Burmistrza Sandomierza z bezpartyjnego Komitetu Przyjazny Samorząd. Ta idea przyświeca mi do dnia dzisiejszego. Staram się aby samorząd miejski był przyjazny dla mieszkańców. Wierzę, że Sandomierzanie widzą i doceniają to co w tej kwestii udało nam się osiągnąć. Mogę Państwa zapewnić, że w dalszym ciągu zamierzam robić wszystko co w mojej mocy aby rozwijać nasze miasto, sprawiać aby żyło się tu dobrze i bezpiecznie. Polityczne gierki zostawiam tym, którzy rozpętali kolejna nikomu nie potrzebną wojenkę. Możecie próbować ale nie uda Wam się omamić mieszkańców miasta, którzy chcą przede wszystkim widzieć rozwój Sandomierza a nie bezsensowne utarczki. Mieszkańców nie interesuje kto pełni jakie funkcje. Chcą widzieć korzyści wynikające z tego faktu. Ja o Sandomierz będę walczył. Zachęcam wszystkich do współpracy na rzecz naszego miasta."

Pocovidowa łysina

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

I
Iwan

Marcowi wydaje się że rządzi...oj chłopie ty o niczym nie decydujesz ,jesteś tylko marionetką ustawiającą sie do zdjęć. Nic nie znaczysz chłopie od podawania piłki.

M
M.i W.

Rzeszów wybrał najlepszego w I turze - 56 % z panem Fijołkiem! PiS poniósł porażkę. I tak będzie w całej Polsce. Jeżeli pan burmistrz nie przestanie słodzić i podkładać się Pisowi razem z radnymi Dybusem i Bolewskim to może obudzić się z ręku w pewnym naczyniu. Jak można być tak krótkowzrocznym! Chyba, że zamierza wspólnie z Pis założyć kagańce sandomierskim kobietom, mężczyznom i młodzieży również.? Ale wcześniej może być referendum o odwołanie go ze stanowiska. Rado Miasta, trzymajcie się Konstytucji i przysięgi oraz zwykłej ludzkiej przyzwoitości! Nie sprzedaje się władzy wbrew większości wyborców i to na pół roku przed wyborami. Chcą mieć swego przewodniczącego i inne stanowiska? Niech wygrają wybory w Sandomierzu. Proste! Ktoś mi powiedział, że to za remont mostu, a kto do ch....y daje kasę na remonty? To przecież my- podatnicy. I Pis tu żadnej łaski nie robi! Generalna Dyrekcja za to bierze porządną kasę, aby dobrze i obiektywnie wywiązywać się ze swoich obowiązków! Jeżeli my płacimy do budżetu państwa, a Gen.Dyrekcja pomija np. most w Sandomierzu,a buduje lub remontuje tam gdzie wygrywa wybory to już jest co najmniej korupcja! Tu nam łaski nie robią. Jak odrzucają sandomierskie projekty finansowe, to należy to podać publiczne, że PiS działa przeciwko mieszkańcom Sandomierza! Jak szantażuje władze miasta - należy to ujawnić, bo nasi podatnicy płacą na utrzymanie państwa ogromne sumy, a pieniądze w formie dotacji należą się wszystkim samorządom. Jeżeli samorząd mimo nałożonych zwiększonych zadań nie otrzymuje na nie subwencji lub dotacji - to powinien złożyć pozew do sądu pko Skarbowi Państwa! Podstawą jest Konstytucja i wydane na jej podstawie ustawy! Należy bronić samorządności i samodzielności samorządu. Ta wartość podlega ochronie sądowej!

G
Gość

Ostatnim burmistrza Sandomierza to Marek Bronikowski i Katarzyna Zioło

T
Tonący traktor

Żadnej zmiany przewodniczącego referendum i wybrać burmistrza bo Sandomierz nie ma gospdarza

T
Tonący traktor

Żadnej zmiany przewodniczącego referendum i wybrać burmistrza bo Sandomierz nie gospodarza miasta.

E
Ewa

Bezpartyjny komitet a burmistrz peowiec zaczytany w gazecie wyborczej. Komu panie marzec mydlisz oczy swą niby bezpartyjnością. Wspierasz nie miasto ale opozycję lewacką. Przestań kłamać ... A efekty widać na placu trzeciego Maja w miejscu fontanny. I to zadowolenie że służy miastu...he he a polityka kadrowa w podległych jednostkach a parodia że śmieciami cz szkołą dwójką ,wszechobecnym brudem.......

M
Mariusz i W.

O czym tu mowa?Macie nas za idiotów? Pan burmistrz "sprzedaje" miasto PiSowi na pół roku przed wyborami? Proszę się opamiętać! Ten kolos w centrali tyle narobił bałaganu, że kolejne kilka ekip tego nie będzie w stanie uporządkować i ledwie dyszy z wysiłku propagandowego i rozgrabiania Polski.Wykonali w pełni swe hasło wyborcze: "Polska w runie", nie bacząc co zostawią po sobie... Miliardy strat! Ni ze swych dochodów, ale roztrwonili i to z naszych podatków! A tu otrzymali zadanie "odbicia" Sandomierza i Kielc, bo tylko w tych dwóch miastach zwyciężyli przedstawiciele demokratycznej opozycji, a w II turze pan Trzaskowski. Kielce już rozbili. Czy uda się to w Sandomierzu, zobaczymy! Burmistrz nie ma prawa "kupczyć" naszymi głosami. Wyborcy głosowali na określone osoby komitety. I tak ma zostać. Jest przewodniczący, jest koalicja, proszę jej ne rozbijać. Myślę, że większość radnych pozostanie wierna Konstytucji i przysiędze radnego. PiS każdy zna. Najpierw obiecanki, a potem dasz palec i wezmą całą rękę. Teraz chcą przewodniczącego, potem wiceprzewodniczących i wreszcie kilka stanowisk w kierownictwie Urzędu. Proszę WAS - opamiętajcie się!

D
Dawca 2019

Zgadzam się z przedmówcą zatrudnienie baby Wielkiej stopy w pgkim to jest dobro dla Sandomierza?Nie!To jest dbanie o własne koryto i spłacanie własnych kredytów.Referendum albo wybór burmistrza rozwiąże problem.Wtedy się nie będą zajmować głupotami m.in aborcją,[obraźliwe]ami rozwiązywaniem szkoły,stwarzać fikcyjne miejsca pracy w urzędzie,fotografowanie się w gazecie.Won Wielka stopa.

G
Gość

Komu ty człowieku mydlisz oczy. Dobro Sandomierzan, dobre sobie.

Dodaj ogłoszenie