Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy zakład pracy powstaje w Połańcu. Ruszyła budowa

MBR
W symbolicznym wbiciu łopaty wzięli udział połanieccy samorządowcy oraz inwestorzy
W symbolicznym wbiciu łopaty wzięli udział połanieccy samorządowcy oraz inwestorzy UMiG Połaniec
22 września na Strefie Inwestycyjnej Połańca odbyło się uroczyste rozpoczęcie inwestycji firmy "Multon”, zajmującej się produkcją pelletu. Do czerwca 2021 roku ma tutaj powstać nowy zakład pracy.

Firma „Multon” wybuduje zakład do produkcji pelletu, który zamierza eksportować za granicę jak również sprzedawać na rynku krajowym. Inwestycja obejmować będzie budowę zakładu, który stworzy 30 miejsc pracy. Ponadto generowała będzie również potrzebę korzystania z usług firm zewnętrznych, a tym samym stworzy dodatkowe możliwości w znalezieniu pracy wynikające z działalności wokół zakładu. Choć oficjalne prace przy budowie miały się rozpocząć już w lipcu to z powodu koronawirusa opóźniły się one aż o dwa miesiące. Oficjalne wbicie łopat pod budowę było okazją do wspólnego spotkania inwestora, samorządu Połańca, wykonawcy oraz zaproszonych gości.

Spotkanie rozpoczął i poprowadził burmistrz Połańca, Jacek Tarnowski, który przywitał inwestorów oraz wszystkich przybyłych gości i jednocześnie podziękował osobom oraz instytucjom, które przyczyniły się do budowy Strefy Inwestycyjnej w Połańcu. O inwestycji oraz etapach jej realizacji opowiedział również inwestor Sebastian Ziółkowski. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu Stanisław Lolo, który podkreślił długo wyczekiwany i jakże ważny moment rozpoczęcia pierwszej inwestycji oraz pogratulował inwestorom i zachęcił kolejnych przedsiębiorców do inwestowania w gminie Połaniec. Ciepłe słowa o strefie i działaniach połanieckiego samorządu względem pozyskiwania inwestorów można było usłyszeć od zastępcy dyrektora Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Krzysztofa Ślęzaka, który wspomniał również o dobrym usytuowaniu strefy pod względem dostępności komunikacyjnej oraz dużym zasobie wykwalifikowanych pracowników na terenie gminy Połaniec i okolic. Końcowym aspektem uroczystości było symboliczne wbicie łopat przez zgromadzonych gości. W uroczystości brali udział również zastępca burmistrza Połańca - Robert Stachowicz, skarbnik miasta i gminy Połaniec -Małgorzata Żugaj oraz radni i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy.

O budowie kolejnego zakładu pracy w Połańcu wiadomo było już od końca 2019 roku. To właśnie 30 grudnia podpisano umowę na zakup od miasta i gminy Połaniec terenu inwestycyjnego. Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy, a jej łączna deklarowana wartość wyniesie minimum 12 milionów złotych. Inwestor uzyskał w strefie Ekonomicznej Starachowickiej decyzję o wsparciu, co oznacza, że będzie mógł przez 15 lat korzystać ze zwolnień strefowych.

Inwestycja firmy Multon podziałała również na innych inwestorów, którzy są chętni tworzyć projekty na kolejnych terenach strefy "C". - Wszystkie poprzednie przedsięwzięcia realizowane były na terenach strefy "B", ale pierwszy krok, jaki postawiła spółka Multon sprawił, że strefa "C" stała się atrakcyjna dla kolejnych potencjalnych inwestorów. Jest to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, które tak naprawdę pozwoli nam na dobre wystartować z konkretnymi działaniami na tym obszarze. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z innymi inwestorami, ale póki co nie mogę zdradzić żadnych szczegółów. Wszystko zmierza jednak w dobrym kierunku - wyjaśnił burmistrz.

Firma Multon mieści się w Koniecpolu w województwie śląskim. Zajmuje się pozyskiwaniem i zakupem zrębki drzewnej i drewna na cele energetyczne jak i dla zakładów przemysłu celulozowego. Budowa kolejnego oddziału firmy Multon w Połańcu to nie jedyne działania z powstającymi nowymi miejscami pracy w powiecie staszowskim. Przypomnijmy, że prace prowadzone są również na terenach inwestycyjnych strefy "A" w Grzybowie. To właśnie tam trwa kontynuacja budowy zakładu spółki CASS zajmującej się wykonywaniem konstrukcji stalowych, a po sąsiedzku swoje laboratorium będzie mieć firma SIEJESIE. Postawi ona pierwszy ośrodek badawczy w Polsce, który będzie realizował projekt w oparciu o innowacyjną technologię wielopoziomowej uprawy roślin przy wykorzystaniu modułów LED chłodzonych cieczą, a centrum badawcze będzie również ściśle współpracowało z krakowskimi uczelniami: Akademią Górniczo-Hutniczą, oraz Uniwersytetem Rolniczym. W Grzybowie SIEJESIE zatrudni około 25 osób. Zakład ma powstać do końca 2020 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie