Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O cyberprzemocy na spotkaniu z uczniami szkoły w Krzczonowie. Gośćmi byli psycholog i policjant. Jakie sprawy poruszano? Zobaczcie zdjęcia

Izabela Bryła
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Krzczonowie.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Krzczonowie. Urząd Miasta i Gminy w Opatowcu
Temat cyberprzemocy poruszany był w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Krzczonowie. Uczniowie i nauczyciele spotkali się z psycholog  Joanną Kulińską – dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej oraz dzielnicowym,  sierżantem sztabowym Krystianem Kulińskim z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej. 

Cyberprzemoc to przemoc z użyciem urządzeń elektronicznych, najczęściej telefonu bądź komputera. Bywa określana także jako cyberbullying, nękanie, dręczenie, prześladowanie w internecie.
Niezależnie od określenia, jej celem zawsze jest wyrządzenie krzywdy drugiej osobie. Taką definicję cyberprzemocy podaje NASK - Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - instytut badawczy podległy Ministerstwu Cyfryzacji.Kluczowym polem aktywności NASK są działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa internetu.

O przemocy w internecie i skutkach wyrządzonej krzywdy na spotkaniu w szkole w Krzczonowie

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII oraz nauczyciele. Obejrzeli przygotowaną prezentację dotyczącą form i „narzędzi” cyberprzemocy, a także jej przyczyn. Sierżant Kuliński zaprezentował przykłady użycia przemocy w Internecie, kto zwykle zostaje ofiarą i jak można się chronić przed cyberprzemocą. Pani psycholog skupiła się na negatywnych skutkach emocjonalnych do jakich mogą doprowadzić takie sytuacje i uzmysłowiła, jak wielką krzywdę można wyrządzić wyśmiewając kogoś lub rozpowszechniając na jego temat obraźliwe treści. Uczniowie zostali też poinformowani o skutkach prawnych takich czynów i odpowiedzialności karnej, z której nie wszyscy zdają sobie sprawę. Na zakończenie poruszono też problem coraz powszechniejszych e-papierosów i ich szkodliwości dla zdrowia młodych ludzi, a także konsekwencjach ich rozprowadzania i używania przez uczniów.
Uczniowie i nauczyciele z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawie poprowadzonej prelekcji, po zakończeniu której aktywnie włączyli się do dyskusji na temat przedstawionej tematyki.

Spotkanie w szkole Krzczonowie tuż po Światowym Dniu Życzliwości

Termin spotkania nie był przypadkowy. Odbyło się ono tuż po Światowym Dniu Życzliwości, który przypada 21 listopada. Uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Krzczonowie obchodzili ten dzień przygotowując między innymi Drzewo Życzliwości, które stało się wymownym tłem dla przeprowadzanej prelekcji.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie