Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O dżdżownicach i ślimakach na konferencji. Kieleccy licealiści pokazali efekty swoich badań

dota
Uczniowie z I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego w Kielcach, którzy pojawili się na konferencji. W tym gronie są też referujący (od lewej): Jakub Stępień i Jakub Dziarmaga oraz Barbara Czaja (czwarta od lewej).
Uczniowie z I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego w Kielcach, którzy pojawili się na konferencji. W tym gronie są też referujący (od lewej): Jakub Stępień i Jakub Dziarmaga oraz Barbara Czaja (czwarta od lewej). archiuwm prywatne
We wrześniu zainaugurowała swój pierwszy rok szkolny, a już aktywnie działa. I Ogólnokształcące Liceum Akademickie w Kielcach uczestniczyło w Międzynarodowej Konferencji Naukowej na temat: "Bioindykacja wyzwaniem nowoczesnej ochrony środowiska".
Referat wygłosił też Kacper Ambroży.
Referat wygłosił też Kacper Ambroży. archiuwm prywatne

Referat wygłosił też Kacper Ambroży.
(fot. archiuwm prywatne)

Imprezę, która w dniach 10-13 września odbyła się w Sobkowie zorganizował Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kieleckie Towarzystwo Naukowe.

Rangę spotkania podkreśliła obecność gości z zagranicy - z uniwersytetu w Uzbekistanie, naukowców i ich doktorantów, między innymi: profesora Bogusława Wiłkomirskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Katarzyna Sawicka-Kapusta z Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor Barbara Godzik z Państwowej Akademii Nauk w Krakowie. Obecni też byli przedstawiciele Wigierskiego Parku Narodowego, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach oraz prezes Wodociągów Kieleckich.

W konferencji udział wzięła także młodzież z I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego imienia Janiny Kossakowskiej - Dębickiej w Kielcach. W roli referujących szkołę reprezentowało czworo uczniów. Barbara Czaja i Kacper Ambroży wygłosili referaty poparte prezentacjami multimedialnymi, zaś Jakub Dziarmaga i Jakub Stępień przedstawili referaty posterowe.

Zaprezentowany przez uczniów materiał referatowy stanowiły wyniki badań prowadzonych przez nich od maja przez okres wakacji. Zajmowali się problemami występującymi w kieleckich rezerwatach Kadzielnia i Wietrznia. Badali pedofaunę, czyli zwierzęta żyjące w glebie, ślimaki, jaszczurki, a także znaczenie pszczół w ekosystemie.

- Uczniowie, którzy przyszli do naszej szkoły, to prawdziwi pasjonaci. Do swoich wystąpień przygotowywali się pod okiem pani doktor Jóźwiak - mówi Marek Kołodziejczyk, dyrektor I Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego. - Obecni na konferencji pracownicy naukowi przyjęli wystąpienia naszych uczniów z zainteresowaniem, doceniając udział młodzieży w poważnym przedsięwzięciu naukowym. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli też w dyskusji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie