MKTG SR - pasek na kartach artykułów

O przemocy domowej i oszustwach wobec seniorów na spotkaniu w Skalbmierzu. Byli policjanci i pracownice ośrodka pomocy

OPRAC.:
Krzysztof Wieczorek
Krzysztof Wieczorek
Przemoc domowa oraz coraz częściej pojawiający się problem oszustw osób starszych były tematem spotkania z seniorami z terenu gminy Skalbmierz, które odbyło się w Klubie Senior+
Przemoc domowa oraz coraz częściej pojawiający się problem oszustw osób starszych były tematem spotkania z seniorami z terenu gminy Skalbmierz, które odbyło się w Klubie Senior+ Zbigniew Pudo
Przemoc domowa oraz coraz częściej pojawiający się problem oszustw osób starszych były tematem spotkania z seniorami z terenu gminy Skalbmierz, które odbyło się w Klubie Senior+.

Przemoc domowa i oszustwa – tematy spotkania z seniorami w Skalbmierzu

Przemoc domowa oraz oszustwa to niestety zjawiska nadal powszechnie występujące w wielu formach i rodzajach, co potwierdzają statystyki. Często z braku wiedzy, strachu albo źle pojętego wstydu, ofiary nie chcą nagłaśniać przemocy lub oszustw, które ich spotkały. Dlatego walka ze stereotypami i pokazywanie właściwych postaw to istotna część edukacji, co podkreśliła, witając zaproszonych na spotkanie gości, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skalbmierzu Katarzyna Wiejacha.
Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej: dzielnicowy starszy aspirant Adam Janicki oraz dzielnicowy sierżant sztabowy Rafał Gruszka, którzy przedstawili tematykę związaną z przemocą domową oraz przybliżyli sposoby, jak uniknąć oszustw, których ofiarami coraz częściej padają seniorzy.

Seniorzy z gminy Skalbmierz zadawali pytania i opowiadali trudnych przypadkach

Pracownicy socjalni Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skalbmierzu: Beata Kapturska oraz Damiana Banasik przedstawiły z kolei zasady działania Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Skalbmierzu oraz poinformowali o różnych rodzajach oszustw stosowanych wobec osób starszych.
W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy Skalbmierz oraz podopieczni zajęć w Klubie Senior+, którzy wykazywali dużą aktywność podczas spotkania – z chęcią zadawali pytania, jak również opowiadali o trudnych przypadkach związanych z tematyką przemocy i oszustw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie