MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obradował Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców obradował w Staszowie. Podjęto ważne uchwały, wybrano nowy zarząd

Anna Bilska
Opracowanie:
Andrzej Kowalik (trzeci z lewej) został starszym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie.
Andrzej Kowalik (trzeci z lewej) został starszym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie. Jan Mazanka / staszowski.eu
Posiedzenie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie odbyło się w niedzielę, 16 czerwca. Podjęto uchwały związane z głosowaniem nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Cechu za 2023 rok, a także dotyczące wyboru nowego Zarządu Cechu i Komisji Rewizyjnej. Nowym starszym Cechu został Andrzej Kowalik, szef Zakładu Instalacji i Sieci Sanitarnych AKWEDUKT w Staszowie.

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców obradował w w Staszowie. Podjęto ważne uchwały

W obradach, oprócz członków Cechu uczestniczyli: prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej w Kielcach Janusz Piątek i dyrektor Izby Piotr Prendota. Rozpoczęto od wyboru prezydium obrad w składzie: przewodniczący Romuald Zgrzywa, zastępca przewodniczącego Andrzej Kowalik, sekretarz Andrzej Pawlik, a także Komisji Mandatowo-Skrutacyjnej – przewodniczący Władysław Kowalczyk oraz Uchwał i Wniosków – przewodnicząca Elżbieta Cuber. Następnie zasłużonych członków staszowskiego Cechu wyróżniono odznaczeniami resortowymi:

Uchwałą Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego za zasługi dla rzemiosła: "Platynowym Medalem im. Jana Kilińskiego – wraz z odznaką" uhonorowano Romualda Zgrzywę, a "Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego – wraz z odznaką" Andrzeja Kowalika, natomiast "Honorową Odznaką Rzemiosła” wyróżniono: Władysława Kowalczyka i Czesława Dziedzica.

Postanowieniem Prezydium Zarządu Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, Złotą Odznaką "Izba Rzemieślnicza w Kielcach za Zasługi": uhonorowano: Elżbietę Pęś, Barbarę Korytnicką, Elżbietę Cuber i Ewę Niziałek.

W punktach zasadniczej części posiedzenia znalazły się: sprawozdanie finansowe Cechu oraz sprawozdanie z prac Komisji Rewizyjnej za 2023 rok, jak również propozycja planu finansowego na rok bieżący. Po odczytaniu ww. sprawozdań i krótkiej dyskusji, ustępujący Zarząd Cechu za działalności za rok ubiegły uzyskał jednogłośne absolutorium. Podobnie jednogłośnie przyjęto wszystkie inne projekty uchwał, jakie znalazły się w programie posiedzenia.

Wybrano nowego starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie

W związku z wyborem w dniu 6 maja br., podczas 1. sesji Rady Powiatu w Staszowie obecnej kadencji, starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie Romualda Zgrzywy na funkcję starosty staszowskiego oraz niemożnością łączenia ww. funkcji, jedną z najważniejszych punktów obrad był wybór nowego starszego Cechu. Do pełnienia tej funkcji Romuald Zgrzywa zaproponował przedsiębiorcę z branży sanitarnej Andrzeja Kowalika, członka Cechu od 15 lat. Propozycja ta uzyskała w głosowaniu tajnym 100 procent głosów.

W skład Zarządu Cechu, oprócz starszego Cechu Andrzeja Kowalika wybrano również: zastępców starszego Cechu: Annę Skuzę i Sebastiana Skuzę oraz członków: Zenona Motykę, Andrzeja Pawlika, Marcina Nieckarza i Barbarę Korytnicką. Natomiast w skład Komisji Rewizyjnej weszli: przewodnicząca – Elżbieta Cuber oraz członkowie: Paweł Wojtasik i Tomasz Sosin.

Dotychczasowy starszy Cechu Romuald Zgrzywa, pełniący tę funkcję od 2011 roku, oprócz otrzymania ,,Platynowego Medalu im. Jana Kilińskiego” został także wyróżniony przez prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Jana Gogolewskiego pismem gratulacyjnym, w którym czytamy: ,,Szanowny Panie Starosto, w imieniu Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego oraz swoim własnym, serdecznie gratuluję Panu wyboru na urząd Starosty Staszowskiego. Z radością przyjąłem do wiadomości informację, że to rzemieślnik staje na czele powiatu staszowskiego. Mam nadzieję, że mimo natłoku spraw z wielu obszarów, Pana uwaga wciąż będzie skupiona na rzemiośle i swoimi decyzjami będzie Pan wpływał na poprawę sytuacji rzemieślników w tym rejonie. Życzę Panu wielu sukcesów, satysfakcji zawodowej oraz wytrwałości w realizacji zamierzonych celów”. Pismo oraz pamiątkowy grawerton, o podobnej treści z podziękowaniami "za 25 lat zaangażowania, rzetelności, sumienności i nieocenionej pomocy na rzecz rozwoju Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie" staroście Romualdowi Zgrzywie wręczyli: nowo wybrany starszy Cechu Andrzej Kowalik i pracownice Biura Cechu. Ponadto uchwałą nr 7, staroście Romualdowi Zgrzywie nadano "Honorowy Tytuł Starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie