Obrona do poprawy. Irlandia - Polska 2:0

/SAW/
Polacy bardzo chcieli podtrzymać dobrą passę z ostatnich meczów (w sobotę pokonali Rumunie 4:1), ale przegrali w Dublinie towarzyską potyczkę z Irlandią. Brakowało skuteczności pod bramką rywala, było też sporo błędów w defensywie.

Irlandia - Polska 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Ciaran Clark 35 min., 2:0 Wes Hoolahan 76
Polski: Boruc (46.Szczęsny) - Boenisch (46. Wasilewski), Perquis, Glik, Wawrzyniak -Błaszczykowski, Krychowiak, Łukasik (77. Mierzejewski), Obraniak (60. Milik), Pawłowski (46. Grosicki) -Lewandowski.

Irlandia: Forde - McShane, O'Shea, Clark (85. Keogh) , Cunningham - Brady (71. Walters) , McCarthy (71. Hendrick), Whelan (46. Green), McClean (80. Cox) - Sammon, Long (62. Hoolahan).
Kartki: McCarthy, Cunningham (Irlandia), Glik, Obraniak (Polska). Sędziował: Sebastien Delferiere (Belgia). Widzów: 43 112.

Mecz zapowiadany był jako spotkanie przyjaźni kibiców. A wszystko dlatego, że Irlandczycy świetnie czuli się w naszym kraju podczas Euro 2012 i chcieli odwdzięczyć się za tak serdecznie przyjęcie Polakom, których w Irlandii pracuje kilkadziesiąt tysięcy. Stadion w Dublinie wypełnił się fanami obu drużyn, wielu przyjechało też z Polski. Po końcowym gwizdku w znacznie lepszych nastrojach byli jednak ci ubrani na zielono.

BORUC OD POCZĄTKU

Trener Waldemar Fornalik zdecydował się wystawić w podstawowym składzie grającego w Anglii bramkarza Artura Boruca, który wrócił do kadry po ponad dwóch latach przerwy. W wyjściowym składzie znalazł się też niespodziewanie Daniela Łukasik z Legii Warszawa. Oprócz Boruca w reprezentacji prowadzonej przez Fornalika zadebiutował też Sebastian Boenisch, który zastąpił kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

JEDNO ZAGROŻENIE I GOL

Mecz od początku był szybki, a przez pierwsze dwa kwadranse Polacy w zarodku kasowali większość akcji gospodarzy. W 29 minucie dobrą okazję na bramkę miał Robert Lewandowski, ale jej nie wykorzystał, gdyż bramkarz gospodarzy zdołał odbić piłkę nogą. Polacy przed przerwą byli lepsi, lecz po pierwszym właściwie błędzie stracili gola, gdy obrońcy nie wybili piłki po rzucie rożnym.

W drugiej połowie trenerzy Waldemar Fornalik i Giovanni Trapattoni dokonywali zmian i mecz był już słabszy. Zwłaszcza w wykonaniu biało-czerwonych, którzy po kolejnym błędzie w defensywie stracili drugiego gola.

W innych meczach towarzyskich: Japonia - Łotwa 3:0 (1:0), Azerbejdżan - Liechtenstein 1:0 (0:0), Mołdawia - Kazachstan 1:2 (0:1), Cypr - Serbia 1:3 (1:1), Chorwacja - Korea Południowa 4:0 (2:0), Węgry - Białoruś 1:1 (1:0), Chile - Egipt 2:1 (0:0), Słowenia - Bośnia i Hercegowina 0:3 (0:2), Ukraina - Norwegia 2:0 (2:0), Izrael - Finlandia 2:1 (1:0), Albania - Gruzja 1:2 (1:1), Turcja - Czechy 0:2 (0:2), Malta - Irlandia Północna 0:0, Hiszpania - Urugwaj 3:1 (1:1), Macedonia - Dania 3:0 (3:0), Grecja - Szwajcaria 0:0, Anglia - Brazylia 2:1 (1:0), Holandia - Włochy 1:1 (1:0), Szkocja - Estonia 1:0 (1:0).