MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych Czarnocina po trzecim roku kadencji. Kto najlepszy? [ZAGŁOSUJ]

Adam Ligiecki
Minęły trzy lata działania radnych Czarnocina w bieżącej kadencji 2014-2018. Jak ich Państwo oceniacie? Kto w minionym roku był najskuteczniejszy? Czy państwa reprezentanci w samorządzie wywiązują się z obietnic składanych przed wyborami?

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 27 października, a zakończy się w poniedziałek, 6 listopada o godzinie 21. Zwyciężają radni z największą ilością głosów. Pierwszą trójkę zaprezentujemy w piątek, 10 listopada.

PRZEJDŹ DO: GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING[/b]

Wójt gminy Czarnocin, Maria Kasperek, jest jedyną kobietą - włodarzem gminym w regionie Ponidzia. Piastuje swoją funkcję drugą kadencję z rzędu, a co nie bez znaczenia - ma za sobą solidne zaplecze.

Zdecydowana większość, bo jedenaście z piętnastu mandatów w Radzie Gminy zdobyło w wyborach w 2014 roku Polskie Stronnictwo Ludowe. To właśnie ugrupowanie popiera panią wójt, co gwarantuje (prawie) pełną harmonię na linii: władza ustawodawcza - władza wykonawcza.

Jedenaście mandatów dla ludowców, trzy miejsca w radzie zajęło centrowe Porozumienie Samorządowe 2014. Jest również radny niezależny - Bogdan Grudzień; przynajmniej pod takim szyldem startował w niedawnych wyborach uzupełniających.

Rada Gminy Czarnocin w połowie kadencji zmieniła swój skład. Z przyczyn losowych - po śmierci Wiesława Piotrowskiego, w kwietniu 2016 roku odbyły się wybory uzupełniające w okręgu numer 8 (Ciuślice, Michałowice). O mandat walczyła czwórka kandydatów, najwięcej głosów zdobył Bogdan Grudzień, który startował w barwach własnego komitetu wyborczego.

Na fotelu przewodniczącego Rady Gminy przez kolejną kadencję zasiada Kazimierz Warszawa. To doświadczony samorządowiec, który cieszy się dużym mirem na lokalnej scenie politycznej. Panowie nadają zresztą ton - i tak dzieje się od lat - miejscowej władzy ustawodawczej: tylko dwa mandaty należą do kobiet.

Jak rysuje się to samorządowe czterolecie w Czarnocinie? Prowadzone są inwestycje gminne w różnych sektorach. Ważne działania - to zadania z zakresu rewitalizacji. Na bieżąco modernizowane są drogi, w tym „powodziówki” - z dotacją rządową na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wiele dzieje się w sektorze gospodarki wodno-ściekowej: duży projekt budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, przepompowni wody. Równie ważne dla mieszkańców są inwestycje w sferze kultury oraz gminnej oświaty.

[b]ZOBACZ TAKŻE:
Prezydent: Mimo sprzeciwu i krzyków, zmiany w Rzeczpospolitej będą realizowane nadal

(Dostawca: x-news)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie