Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych gminy Radków w trzecim roku kadencji. Kto najlepszy? [ZAGŁOSUJ]

Rafał Banaszek
W listopadzie minie trzeci rok działalności radnych - kto radził sobie najlepiej? Trwa kolejna edycja akcji „Mała Ojczyzna - Duża sprawa”, w ramach której oceniamy i prowadzimy dyskusję - o tym, kto u władzy się sprawdził, a kto zawiódł nasze oczekiwania. Teraz bierzemy pod lupę radnych gminy Radków.

Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 10 listopada, a zakończy się w poniedziałek, 20 listopada o godzinie 21. Zwyciężają radni z największą liczbą głosów. Pierwszą trójkę zaprezentujemy w piątek, 24 listopada.

**PRZEJDŹ DO:

GŁOSOWANIA I SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING

**

Gmina Radków, jedna z najmniejszych gmin powiatu włoszczowskiego, postawiła w ostatnim roku głównie na kontynuację remontów dróg. Zmodernizowano też trzy świetlice wiejskie.

Wielki sukces w tej gminie odnieśli w ostatnich wyborach samorządowych ludowcy. Po raz pierwszy zdarzyło się, żeby aż 9 mandatów wywalczyli kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Drugie miejsce zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem, który wprowadził do rady 3 osoby. 2 kolejne mandaty zdobyli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Radków, z którego startował na siódmą kadencję wójt Stanisław Herej. Co ciekawe, aż 5 mandatów przejęły kobiety, co jest rzadkością w powiecie włoszczowskim.

Współpraca długoletniego wójta z nową radą układała się różnie w tej kadencji. Zdarzały się zgrzyty na linii szef rady - wójt, co jest rzadkością w pozostałych samorządach. Zapytany w tym tygodniu o relacje z radnymi wójt Stanisław Herej odpowiedział nam, że są dobre. - Wszyscy staramy się pracować na rzecz równomiernego rozwoju gminy - twierdzi włodarz Radkowa.

Największymi inwestycjami w ostatnim roku były remonty drogowe. Gmina przebudowała ponad 7 kilometrów niedużych dróg lokalnych na wsiach, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Nowe nakładki powstały w: Świerkowie, Kossowie, Krasowie, Sulikowie, Radkowie, Dzierzgowie, Bałkowie, Bieganowie i Ojsławicach. Inwestycje te pochłonęły około 800 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie z Unii wyniosło 500 tysięcy.

To był drugi etap prac. Pierwszy zrealizowano w 2016 roku na 6 odcinkach gminnych o łącznej długości około 3 kilometrów. Kosztował gminę 490 tysięcy złotych, z czego 312 tysięcy sfinansowała Unia.

W gminie Radków przebudowano w tym roku także kolejny ważny odcinek drogi powiatowej - Radków - Kossów o długości półtora kilometra, do którego gmina dołożyła powiatowi 227 tysięcy złotych.

Ale nie tylko na lokalnych drogach dużo się działo. Wymieniono też dachy na trzech świetlicach wiejskich w: Bieganowie, Chyczy i Kossowie. Zadanie to w całości sfinansowała Unia Europejska (koszt - 205 tysięcy złotych).

ZOBACZ TAKŻE:
Postawmy na innowacje, które pozwolą rozwijać się firmom

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie