Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Od 45 lat oddają krew. Piękny jubileusz 45-lecia klubu Honorowych Dawców Krwi Sędziszów. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Oprac.: Mateusz Zapart
Gala 45. jubileuszu istnienia klubu Honorowych Dawców Krwi w Sędziszowie. Zobacz przebieg uroczystości na kolejnych slajdach
Gala 45. jubileuszu istnienia klubu Honorowych Dawców Krwi w Sędziszowie. Zobacz przebieg uroczystości na kolejnych slajdach SCK Sędziszów
W czwartek 23 listopada klub Honorowych Dawców Krwi w Sędziszowie obchodził 45-lecie swojego istnienia. Nagrodzono i podziękowano wszystkim biorącym udział w licznych akcjach organizowanych przez klub z Sędziszowa. Ponad 200 krwiodawców zostało odznaczonych medalami i statuetkami. Tylko w tym roku klubowi udało się zebrać prawie 32 litry krwi, w 2023 roku odbędą się jeszcze 3 akcje z 22 jakie do tej pory udało się zorganizować.

45 jubileusz istnienia klubu Honorowych Dawców Krwi w Sędziszowie

Klub Honorowych Dawców Krwi Sędziszów powstał w 1978 roku. 23 listopada w Samorządowym Centrum Kultury imienia Jana Pawła II w Sędziszowie uczczono 45. rocznicę istnienia klubu Honorowych Dawców Krwi, którego prezesem obecnie jest Władysław Zimny.

- Jestem zaszczycony mogąc was dzisiaj wszystkich tak licznie przybyłych powitać. Przede wszystkim wszystkich honorowych dawców krwi, których imienia i nazwiska będą państwo mieli okazję poznać podczas wręczania odznaczeń. Witam zarząd klubu, z panem prezesem Władysławem Zimnym na czele i Bolesławem Rozborskim oraz panią Zofię Strzałkowską od której to wszystko się zaczęło.

- powitał zebranych burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek.

Galę poprowadziła Małgorzata Muzoł, sekretarz gminy Sędziszów sama będąca krwiodawcą. Uroczystość rozpoczęła zwracając uwagę na to, że jubileusz ten jest przede wszystkim poświęcony ludziom chcącym bezinteresownie pomagać innym: - Spotkaliśmy się by uhonorować dziś wyjątkowych ludzi. Ludzi, którzy za jeden ze swoich życiowych celów postawili sobie pomaganie drugiemu człowiekowi, niesienie pomocy tym którzy cierpią i są chorzy.

Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi i Zasłużony dla Zdrowia Narodu otrzymali:

  • Maciej Ejsmond
  • Piotr Sobczyk
  • Rafał Ślęzak
  • Zbigniew Trela

Odznakami Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III, II i I stopnia odznaczono także około 60 innych dawców. Dawcom, którym udało się do 2023 roku oddać powyżej 25 litrów krwi wręczono dodatkowo Nagrody Burmistrza Sędziszowa.

Nagrodę Burmistrza otrzymali:

  • Leszek Nocoń
  • Marcin Nowak
  • Robert Tomasik
  • Bolesław Rozborski
  • Władysław Zimny

Ponadto z okazji 45-lecia HDK Sędziszów około 130 honorowych dawców krwi otrzymało okolicznościowe statuetki wykonane specjalnie na ten piękny jubileusz. Wśród wyróżnionych znaleźli się też dawni dawcy emeryci, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia nie mogą już oddawać krwi.

Podczas uroczystości przed publicznością na scenie Samorządowego Centrum Kultury wystąpiły z pięknymi utworami wokalistki Studia Piosenki SCK Sędziszów: Hania Mrożek, Laura Wierzbowicz oraz Kasia Cieśnińska, które przygotowała Katarzyna Kornaś.

Zobaczcie zdjęcia z 45. jubileuszu istnienia klubu Honorowych Dawców Krwi w Sędziszowie:

Zobaczcie także fragmenty jubileuszu na wideo poniżej:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie