„Od La Scali do Piwnicy pod Baranami”. Wójcicki i Rybotycka...

  „Od La Scali do Piwnicy pod Baranami”. Wójcicki i Rybotycka razem w „Etiudzie”

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  „Od La Scali do Piwnicy pod Baranami”. Wójcicki i Rybotycka razem w „Etiudzie”

  ©archiwum

  W piątek, 25 stycznia na scenie kina „Etiuda” wystąpią w koncercie karnawałowym znakomici artyści krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” - Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki.
  „Od La Scali do Piwnicy pod Baranami”. Wójcicki i Rybotycka razem w „Etiudzie”

  ©archiwum

  Ten muzyczny spektakl zabierze publiczność w sentymentalną podróż przez liryczno-muzyczny krajobraz piwnicznych kompozytorów Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zarzyckiego i wielu innych.

  Kolejne przystanki to arie operetkowe Jana Kiepury, sceny kabaretowe i duety wokalne. Artystom towarzyszyć będzie zespół wybitnych muzyków: Konrad Mastyło (fortepian), Michał Braszak (kontrabas), Michał Chytrzyński (skrzypce).

  Beata Rybotycka to artystka wszechstronna, znana doskonale publiczności telewizyjnej z występów w programach rozrywkowych, nagrała też bardzo ciekawą płytę z piosenkami Jana Kantego Pawluśkiewicza. Śpiewając piosenki z przedwojennych kabaretów wciela się w gwiazdy między innymi Hankę Ordonównę, Mirę Zimińską czy Zofię Terné.

  Jacek Wójcicki to „fascynujący demon wesołej i smutnej piosenki”, jak powiedział o nim Piotr Skrzynecki. Aktor, śpiewak, krakowski artysta, jeden z najbardziej znanych polskich artystów estradowych. Absolwent Aktorskiego Wydziału Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Wielokrotnie nagradzany na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

  Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Bilety w cenie 65 złotych będą w sprzedaży od 7 stycznia.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Czy znasz te niezwykłe fakty z życia gwiazd? Nasz plotkarski quiz może cię zaskoczyć!


  Te współczesne choroby przeszkadzają w nauce. Pomóż swojemu dziecku  Kiedy Europejczycy opuszczają rodzinne gniazdo?  Jak zmieniły się ceny w ciągu ostatnich 8 lat? [PORÓWNANIE]
  NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018. Ile zarabiają? Czy dadzą początek dynastiom biznesu?  500 plus to mało. W innych krajach rozdają lodówki i mieszkania!

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ DNI WOLNE 2019


  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone