Odbyły się Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej w Tenisie Stołowym 2019. Do rywalizacji stanęli pingpongiści z całego regionu [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Ponad 50 zawodniczek i zawodników stawiło się w sobotę w Skarżysku, aby zawalczyć o tytuł mistrza miasta w tenisie stołowym. W Mistrzostwach Skarżyska-Kamiennej w Tenisie Stołowym 2019 medale zdobywali jednak nie tylko gospodarze.

Przy pingpongowych stołach na hali I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku stawili się zawodnicy w bardzo różnym wieku, od kilkuletnich amatorów tenisa stołowego po najprawdziwszych weteranów celuloidowej piłeczki. W sumie we wszystkich kategoriach wystąpiło ponad pięćdziesięcioro uczestników.

Najliczniejsza była kategoria amatorów mężczyzn. W niej najlepszy okazał się Przemysław Moćko ze Stąporkowa, który w finale pokonał Ireneusza Curyla z Kielc. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Marek Midura.

Kolejność na podium:
1. Przemysław Moćko – Stąporków
2. Ireneusz Curyl – Kielce
3. Marek Midura – Skarżysko

W kategorii open, w której mogli startować zawodnicy zrzeszeni rywalizowały i kobiety, i mężczyźni.

Do turnieju zgłosiły się cztery panie. Wygrała Sylwia Mijas ze Skarżyska-Kamiennej.

Kolejność w kategorii open kobiet:
1. Sylwia Mijas – Skarżysko
2. Katarzyna Matlińska – Skarżysko
3. Beata Mikulska – Kielce

W kategorii open mężczyzn kolejność na podium była identyczna jak rok temu. W finale spotkali się dwaj skarżyszczanie, choć aktualnie z powodu braku klubu w Skarżysku reprezentują oni barwy drużyn z okolicznych miast. Wygrał Wiesław Mazurek.

Kolejność w kategorii open mężczyzn:
1. Wiesław Mazurek – Orlicz 1924 Suchedniów
2. Rafał Uciński – STS Szydłowiec
3. Mateusz Gąciarski – STS Szydłowiec

Turniej zorganizowali wspólnie trener, sędzia i działacz tenisa stołowego Wacław Ziomek wraz z radnymi ze Skarżyska Markiem Gąską i Adamem Ciokiem. – Poziom zawodów przyzwoity. Finały na wysokim poziomie – podsumował krótki turniej Wacław Ziomek.