Odjechali w ostatniej kwarcie. Wygrana koszykarzy AZS Politechniki Świętokrzyskiej

kw
Drugie zwycięstwo odnieśli koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej.
Drugie zwycięstwo odnieśli koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej. fot. archiwum
Drugie zwycięstwo odnieśli koszykarze AZS Politechniki Świętokrzyskiej. W meczu na szczycie III ligi ograli Cracovię Kraków.

AZS Politechnika Świętokrzyska - Cracovia 1906 Kraków 72:61 (14:16, 18:17, 17:16, 23:12)

Politechnika: Kowalski 4, Jastrząb 15, Sikora 7, Trześniewski 2, Rzońca 23, j. Strzałka 8, Borowicki 8, M. Strzałka 2, Osuch 3.

- Mecz był bardzo wyrównany, ale przez to, że podobnie jak w poprzednim meczu raziliśmy wielką nieskutecznością rzutów w pierwszej i drugiej kwarcie i przez to wynik oscylował koło remisu - tłumaczy Stanisław Dudzik, trener AZS Politechniki Świętokrzyskiej.

Po trzech kwartach był remis 49:49, ale w ostatnich 10 minutach gry gospodarze zdecydowanie poprawili skuteczności i zdominowali gości pewnie odnosząc drugie zwycięstwo w III lidze.

1. Politechnika 2 4 143:117
2. Cracovia 2 3 149:132
3. Niwa 1 2 68:59
4. Gorlice 1 1 59:68
5. Regis 1 1 56:71
6. Korona 1 1 60:88

W następnej kolejce: Gorlice - Politechnika, niedziela października, godz. 16.