Odrobili i wygrali. Przebój Wolbrom - MKS Stąporków 1:2

KAR
Piłkarze ze Stąporkowa wygrali wyjazdowy mecz w Wolbromiu.
Piłkarze ze Stąporkowa wygrali wyjazdowy mecz w Wolbromiu. fot. Kamil Markiewicz
MKS Stąporków, który cały czas ma matematyczne szanse na utrzymanie w trzeciej lidze. W środę pokonał w wyjazdowym spotkaniu Przebój Wolbrom 2:1.

Spotkanie w Wolbromiu zaczęło się bardzo źle dla podopiecznych trenera Mariusza Ludwinka, ponieważ już w 36 sekundzie stracili oni bramkę. MKS rzucił się do odrabiania strat. W 12 minucie Artur Polakowski strzałem z dystansu próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy Macieja Palczewskiego. Po jego uderzeniu piłka minęła jednak bramkę Przeboju. Już trzy minuty później przed dogodną sytuacją stanął Tomasz Staszewski, ale po jego strzale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W 22 minucie Krzysztof Pach dośrodkowywał piłkę w pole karne zespołu z Wolbromia, wprost na głowę Dawida Jarczaka, który lekkim strzałem umieścił ją w siatce, strzelając wyrównującego gola.

W 48 minucie Michał Pałgan wykonywał rzutu wolny, dośrodkował piłkę w pole karne, wyskoczył do niej Polakowski, po którego strzale głową futbolówka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W 67 minucie zespół ze Stąporkowa zdołał wyjść na prowadzenie. Jarosław Toborek zagrał do Polakowskiego, ten wrzucił piłkę w pole karne do Mateusza Kokoszy, który uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Jak się później okazało był to zwycięski gol, przedłużający walkę MKS o pozostanie w trzeciej lidze.