MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odrzutowóz wraca na kieleckie osiedla. Możesz bezpiecznie pozbyć się toksycznych śmieci

/ATA/
Od 10 kwietnia do 17 lipca specjalnie oznakowany samochód, zwany odrzutowozem, krążył na ulicach miasta. Po raz kolejny pojawi się w sobotę.
Od 10 kwietnia do 17 lipca specjalnie oznakowany samochód, zwany odrzutowozem, krążył na ulicach miasta. Po raz kolejny pojawi się w sobotę.
Niebezpieczne śmieci nie powinny trafić do zwykłego śmietnika, bo muszą zostać poddane utylizacji, aby nie zatruć środowiska. Najlepiej oddać je do odrzutowozu, specjalnego samochodu, który ponownie będzie odwiedzał kieleckie osiedla.

Gdzie przyjedzie odrzutowóz?

Gdzie przyjedzie odrzutowóz?

Dziś, 18 września: godzina 9-9.50, skrzyżowanie Wojska Polskiego i Zapolskiej, godz. 10-11, ulica Kochanowskiego 28, godz. 11.50-12.50, Barwinek 24, godz. 13-13.50, ulica Petyhorska 17, godz. 14-14.35, skrzyżowanie Rajtarskiej i Kordeckiego.
Za tydzień, 25 września: godz. 9-9.50, osiedle na Stoku 18, godz. 10-11, osiedle Na Stoku 50, godz. 11.50-12.50, osiedle na Stoku 79, godz. 13-13.50, osiedle Na Stoku 17, godz. 14-14.45, skrzyżowanie Chełmońskiego i Grottgera.

Odrzutowóz powróci do kieleckich osiedli już w tę sobotę, 18 września. Pojawi się na Barwinku i w jego okolicy. W każdą sobotę, do 4 grudnia, można go będzie spotkać w innym osiedlu.

Do wozu można wrzucić zużyte świetlówki, żarówki, baterie, akumulatory, termometry rtęciowe, pojemniki po aerozolach, opakowania po środkach ochrony roślin i owadobójczych, farbach i lakierach, resztki farb i lakierów, przeterminowane leki, odpady zawierające oleje.

Niebezpieczne śmieci będą przyjmowane wyłącznie od mieszkańców Kielc, ponieważ zbiórkę finansuje miasto.

- W czasie poprzedniej zbiórki, trwającej od 10 kwietnia do 17 lipca, zebraliśmy ponad 1330 kilogramów odpadów niebezpiecznych. Mieszkańcy przynosili najczęściej pozostałości farb i lakierów oraz opakowania po nich, zużyte urządzenia elektroniczne, przeterminowane leki, a także akumulatory, rozpuszczalniki, świetlówki, termometry. Najwięcej odpadów zebraliśmy w kwietniu, wówczas mieszkańcy Barwinka, Baranówka, Pod Telegrafem, Ostrej Górki, Bukówki, osiedla Kochanowskiego i Wojska Polskiego przynieśli ich prawie 600 kilogramów - informuje Joanna Jakubczyk, pełnomocnik zarządu do spraw zintegrowanego systemu zarządzania Przedsiębiorstwa Odpadami Komunalnymi.

Niebezpieczne odpady można także przynosić w dni robocze do punktu przy ulicy Hubalczyków 30 (wjazd od ul. Olszewskiego). Tutaj są odbierane także większe przedmioty, jak lodówki, pralki, komputery. Od początku roku kielczanie dostarczyli ich już 5400 kilogramów.

W sumie efekty zbiórki to prawie 7 ton odpadów niebezpiecznych. Szacuje się, że kielczanie produkują rocznie około 1600 ton odpadów niebezpiecznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie