Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Piłka ręczna. Świętokrzyskie w finale! [VIDEO]

PK
W półfinałowym meczu turnieju piłkarzy ręcznych XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Świętokrzyskie 2019, drużyna Świętokrzyskiego wygrała ze Śląskim. Nasz zespół awansował do finału, w którym w sobotę o godzinie 15, w hali przy ulicy Krakowskiej 72 zmierzy się z Dolnośląskim.

Świętokrzyskie – Śląskie 39:26 (20:12)

Świętokrzyskie: Gorlas, Węgliński – Malinowski 4, Makuła 11, Wasiak 4, Majchrzak 4, Wiaderny, Rożnowski 8, Świt 2, Kowalski, Kotliński 3, Filipowicz 3, Erdenberger.

Nasi zawodnicy i trenerzy podchodzili do tego rywala z dużym szacunkiem, bo reprezentacja województwa śląskiego prezentowała się w poprzednich meczach bardzo dobrze. Kluczem do zwycięstwa miało być ograniczenie poczynań najlepszego zawodnika w ekipie gości, Pawła Krawczyka, który przez cały mecz był pilnowany indywidualnie. Krawczyk zdobył wprawdzie siedem bramek, ale przesadnie naszej drużyny nie skrzywdził.

Drużyna Świętokrzyskiego dość szybko zbudowała przewagę, grając dobrze w obronie i mając w bramce grającego kolejny bardzo dobry mecz Michała Garlasa. W 12 minucie drużyna trenerów Rafała Bernackiego i Krzysztofa Palucha prowadziła 8:4. Śląskie zbliżyło się na różnicę jednej bramki (9:8, 16 minuta), ale nasz zespół znów szybko odskoczył, głównie dzięki solowym skutecznym akcjom Kacpra Rożnowskiego oraz Jakuba Makuły.

W drugiej połowie Ślązacy zmienili obronę na 4-2, ale świętokrzyscy szczypiorniści sobie z tym poradzili. Przez całą drugą część gry nie dali rywalom zbliżyć się na mniej, niż sześć bramek, a w końcówce wyraźnie powiększyli prowadzenie.