Ogromne kontrowersje w meczu Wisły Sandomierz z Motorem Lublin. Dwie czerwone kartki dla gospodarzy i pretensje do arbitra

dorZaktualizowano
Piłkarze Wisły Sandomierz przegrali z Motorem Lublin 0:2.
Piłkarze Wisły Sandomierz przegrali z Motorem Lublin 0:2. Fot. Wisła Sandomierz
Ogromne pretensje do sędziego mieli po meczu z Motorem w trzeciej lidze przedstawiciele Wisły Sandomierz. Gospodarze, prowadzeni przez Rafała Wójcika, przegrali 0:2.

Wisła Sandomierz - Motor Lublin 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Michał Grunt 47, 0:2 Michał Paluch 90+5.

Wisła: Pietras 0 CZ 45- Franczak 5, Wojcinowicz 5, Wilk 5, Chorab 5 (82. Konefał nie klas.) - Piątkowski 5, Jeziorski 5 (70. Kmiotek nie klas.), Tyl 5, Sudy 4 (59. Dahnowskij 3), Brągiel 3 (45. Gospodarczyk 4) - Zawiślak 5.
Motor: Olszewski Ż - Gruszkowski, Grodzicki, Kajpust, Brzyski - Kunca (73. Paluch), Duda, Kumoch (73. Michota), Swędrowski Ż, Bonin Ż (85. Nowak) - Grunt (65. Ceglarz).
Sędziował: Jan Pawlikowski z Nowego Targu.
Widzów: 400.

Piłkarzom Wisły bardzo zależało na uzyskaniu korzystnego wyniku. I do 45 minuty wydawało się, że ten cel jest realny, ponieważ utrzymywał się bezbramkowy remis. W 45 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji, w wyniku której czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gospodarzy Szymon Pietras.

- Bardzo dziwna decyzja. Sędzia trzymał w ręce żółty kartonik, wydawało się, że otrzyma go Michał Grunt. Ale zawodnik gości niespodziewanie się przewrócił i arbiter nie wiadomo dlaczego pokazał czerwoną kartkę Szymonowi Pietrasowi. To był decydujący moment meczu. Czujemy się skrzywdzeni i na pewno będziemy się odwoływać - mówił Sebastian Wieczorek.

-Wiadomo, że punktów nikt nam nie zwróci, ale będziemy chcieli, żeby czerwona kartka dla Pietrasa została anulowana, żeby mógł bronić w kolejnym spotkaniu - dodał Sebastian Wieczorek, prezes trzecioligowej Wisły.

W drugiej połowie czerwoną kartkę otrzymał też trener gospodarzy Rafał Wójcik. -Trener mógł być niezadowolony z decyzji arbitra, bo były bardzo kontrowersyjne i wyraził swoje niezadowolenie. Gdybyśmy grali w pełnym składzie, byłaby szansa na dobry wynik - dodał prezes klubu.