Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ogromny sukces uczniów Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno- Logistycznej

Anna Śledzińska
Anna Śledzińska
Drużyna z Ostrowca z organizatorami Olimpiady.
Drużyna z Ostrowca z organizatorami Olimpiady. Fot. archiwum szkoły
Sukces na niespotykaną do tej pory skalę, odnieśli uczniowie Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej, która odbywała się w Gdańsku, przywieźli trzy tytuły laureata i cztery tytuły finalisty.

Trzech laureatów i czterech finalistów Olimpiady z Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu

Uczniowie ostrowieckiego “THM-u” co roku zajmują wysokie pozycje w finałach olimpiad logistycznych, jednak tym razem udowodnili swoją wiedzą, zaangażowaniem i pasją, że są naprawdę najlepsi. Po raz pierwszy w historii szkoły “logistycy” odnieśli tak olbrzymi sukces i zdobyli trzy tytuły laureata i cztery tytuły finalisty na VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej, zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Pierwszy z laureatów, Maciej Czarnecki znalazł się na podium, zajmując drugie miejsce. Kolejny- Mateusz Dąbrowski zajął miejsce szóste, a Bartłomiej Winiarski miejsce siódme. Finalistami Olimpiady zostali Ewelina Gogół, Natalia Morgaś, Paulina Stachurska oraz Mateusz Wójcik.

- Zespół Szkół numer 3 zajmuje trzecie miejsce w rankingu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej, z tej okazji opiekunka młodzieży Katarzyna Pastuszka odebrała nagrodę i podziękowania za przygotowanie uczniów do zawodów szkolnych, okręgowych i centralnych- dodaje Tomasz Łodej, dyrektor Zespołu Szkół numer 3.

Sponsorzy zmagań zadbali o cenne nagrody dla laureatów i finalistów. Maciej Czarnecki otrzymał nagrodę w wysokości 2000 złotych, vouchery o wartości 1500 złotych do Media Markt oraz Empik, a także gadżety od firm wspierających olimpiadę. Dodatkowo wszyscy laureaci i finaliści otrzymali wolny wstęp na wybrany kierunek studiów Uniwersytetu Gdańskiego oraz jeśli nie przestępowali jeszcze do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, zostali zwolnieni z jego części pisemnej.

Wizyta w Gdańsku to nie tylko zmagania naukowe, ale też okazja do zwiedzania miasta i poznawania jego spedycyjnych i logistycznych możliwości.
Cała grupa uczestników finału z Ostrowca, jeszcze przed przystąpieniem do ostatecznej rozgrywki, wzięła udział w wycieczkach zorganizowanych przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Była to wizyta studyjna w DCT Gdańsk, największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalu kontenerowym oraz jedynym terminalu głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Terminal DCT, zlokalizowany w samym sercu Morza Bałtyckiego – w Porcie Gdańskim, jest najbardziej wysuniętym na wschód terminalem w zasięgu portów Gdańsk – Le Havre.

Kolejna wyprawa to zwiedzanie Muzeum Bursztynów, czyli ponad 1000 eks­po­na­tów – od bry­łek z inklu­zjami sprzed 40 milionów lat, przez bursz­tynowy las i bursz­tynową kom­natę po współ­cze­sne pro­jekty arty­stów. Dzień zakończyli zwiedzaniem Gdańska i odkrywaniem tajemnic Starego Miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie