Ojciec kontra syn. KSZO Ostrowiec z Krystianem Jurasikiem w składzie wygrał na inaugurację z drużyną prowadzoną przez jego ojca - Mariusza

Wojciech Buras
KSZO Ostrowiec wygrało na inaugurację z kieleckim SMS-em.
KSZO Ostrowiec wygrało na inaugurację z kieleckim SMS-em. KSZO Ostrowiec Handball
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał w inaugurującym meczu I Ligi piłkarzy ręcznych z SMS-em ZPRP II Kielce 34:27. Spotkanie było bardzo wyrównane i miało wyjątkowy charakter. Na parkiecie, przeciwko sobie stanęli prowadzący kielczan Mariusz Jurasik i jego syn Krystian, reprezentujący barwy "pomarańczowo-czarnych".

Ojciec kontra syn. KSZO wygrywa na inaugurację

Mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z SMS ZPRP II Kielce rozpoczął się w bardzo wyrównanym tempie. Pierwsza połowa toczyła się bramka za bramkę, ale to podopieczni Mariusza Jurasika byli cały czas jedną, dwie bramki przed rywalem. Gospodarze pierwsze prowadzenie objęli dopiero w 30 minucie spotkania i zeszli do szatni z jednobramkową przewagą. Przebieg meczu zmienił się dopiero w okolicach 40 minuty, wtedy zawodnicy Tomasza Radowieckiego wyszli na trzy bramkowe prowadzenie i już do końca nie dali sobie wypuścić zwycięstwa z rąk. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Hubert Skuciński, który zakończył spotkanie z 8 golami.

Dodatkowym podtekstem piątkowego starcia był pojedynek Mariusza Jurasika, trenera SMS-u z jego synem Krystianem, który latem zdecydował się przenieść do drużyny z Ostrowca. Tym razem górą był młodszy z rodziny byłego reprezentanta Polski.

Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu, który był bardzo wyrównany. Cieszymy się, że udało się tą potyczkę wygrać, mimo że nie była to nasza najlepsza dyspozycja. Zawodnicy SMS-u zacięcie walczyli do końca i postawili nam naprawdę ciężkie warunki gry.

- mówi szkoleniowiec "wojowników".

Zobacz zdjęcia z meczu

W następnej kolejce KSZO Ostrowiec zagra na wyjeździe z Unimetal Recycling MTS Chrzanów, a Szkoła Mistrzostwa Sportowego podejmie u siebie SPR Wisłę Sandomierz.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - SMS ZPRP II Kielce 34:27 (14:13)
KSZO: Piątkowski, Bysiak 5, Sobut 1, Kogutowicz 2, Jurasik 2, Granat 1, Dąbrowski, Konwicki 2, Majchrzak 1, Zadrożny, Chudzik 1, Skuciński 8, Chmielewski 6, Wojkowski 3, Jagiełło 2, Kijewski.
SMS II: Pilz 1, Chłopek 4, Biesiadecki 1, Kula 4, Tobera 3, Stawowy 3, Flak 5, Sondej 4, Wojsa 2, Kaleta, Łapot, Skiba.