OKS Opatów podejmuje outsidera rozgrywek

Kamil Markiewicz
fanpage OKS Opatów
W niedzielnym meczu klasy okręgowej OKS Opatów odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Opatowski zespół zwyciężył na wyjeździe z Polanami Fart Pierzchnica 2:0. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W 57 minucie OKS na prowadzenie wyprowadził Kacper Librowski. W 68 minucie wynik spotkania ustalił Kamil Dobrowolski strzelając drugiego gola dla OKS.

W niedzielę, o godzinie 15, w meczu ósmej kolejki opatowska drużyna zagra na własnym boisku z jednym z najgorzej spisujących się w tym sezonie zespołów GKS Rudki. Rywale OKS w minionej kolejce przegrali na własnym boisku z Granatem Skarżysko-Kamienna 0:4. GKS biorąc pod uwagę bilans bramkowy plasuje się na przedostatniej pozycji w tabeli, ale patrząc na bezpośrednie mecze, to ostatni zespół ligi.

Ekipa z Opatowa do niedzielnej konfrontacji przystąpi w optymalnym składzie. - Będzie to dla nas bardzo ważny pojedynek, ponieważ mierzymy się z zespołem z dołu tabeli. Wygrywając uzyskamy nad nim 6 punktów przewagi. Zrobimy wszystko, żeby to osiągnąć. Mam nadzieję, że utrzymamy serię, którą rozpoczęliśmy przed dwoma tygodniami, będziemy wygrywać, co pozwoli nam piąć się w górę tabeli - powiedział Maciej Zygadło, kierownik opatowskiej drużyny.

OKS po siedmiu kolejkach z dorobkiem 7 punktów zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.