Olimp Grodków przerwał serię piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie

/PK/
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, Olimp Grodków pokonał KSSPR Końskie 32:29.

Olimp Grodków - KSSPR Końskie 32:29 (15:16)

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski - Dobrowolski, Maleszak, Gmerek 1, Słonicki 1, T. Napierała 9, T. Bodasiński 1, P. Matyjasik 3, Dankowski 8, Sękowski, Bąk 3, Smołuch 3, Janus.

Ostrzeżeniem dla naszej drużyny mogło być wyjazdowe zwycięstwo Olimpu w Legnicy w poprzedniej kolejce. W sobotę grodkowianie sprawili kolejną niespodziankę. Na początku meczu wcale się na nią nie zanosiło, bo znakomita gra Tomasza Napierały, który w pierwszych 10 minutach meczu zdobył sześć bramek, wyprowadziła konecczan na prowadzenie 8:3. Ale dziesięć minut później, w dużej mierze dzięki dobrej grze bramkarza gospodarzy Tomasza Wasilewskiego, był już remis 10:10. Do 40 minuty spotkania goście odskakiwali na dwie, trzy bramki, a Olimp gonił. W 39 minucie zespół z Grodkowa objął prowadzenie 22:21 i nie oddał go już, w końcówce powiększając prowadzenie do pięciu goli (31:26).

W innych meczach: SPR Tarnów - Olimpia Piekary Śl. - nie odbył się, goście nie dojechali do Tarnowa, Śląsk Wrocław - Siódemka Miedź Legnica - mecz w niedzielę, Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Przemyśl 32:28 (15:12), Anilana PŁ UŁ Łódź - Viret CMC Zawiercie 28:34 (17:12), ŚKPR Świdnica - AZS UMCS Lublin 33:20 (14:10), Szczypiorno Kalisz - Zagłębie Sosnowiec 28:18 (14:8).

1. Śląsk 14 28 489-295
2. Viret 15 26 515-447
3. KOŃSKIE 15 20 469-423
4. Siódemka 14 20 451-377
5. Szczypiorno 15 19 451-399
6. Olimpia 14 18 440-389
7. Olimp 15 16 419-421
8. Przemyśl 15 15 460-451