Olimp Strawczyn rośnie w siłę. Dobry w mityngu "Szukamy Olimpijczyków"

/dor/
Kamil Bielawski z Olimpu Strawczyn (z numerem 40) zajął drugie miejsce w biegu na 1000 metrów na zawodach w Radomiu. Dorota Kułaga
Kolejny bardzo dobry start zanotowali młodzi lekkoatleci Olimpu Strawczyn. Tym razem na ogólnopolskim mityngu "Szukamy Olimpijczyków", który w ostatni weekend odbył się w Radomiu.

W biegu młodzików na 100 metrów klasę pokazał 14-letni Wiktor Dzwonek. Pewnie wygrał z czasem 12,16 sekundy. W eliminacjach pobiegł jeszcze szybciej - uzyskał 12,15 sekundy. Pozostałe miejsca na podium również zajęli zawodnicy Olimpu - drugi był Krystian Kmiecik - 12,66, a trzeci Damian Dula - 12,69.

W biegu na 1000 metrów na drugiej pozycji sklasyfikowany został 15-letni Kamil Bielawski, który uzyskał czas - 2.44,49. Druga była również sztafeta 4x100 metrów młodzików z rezultatem 45,99. Pobiegła w składzie: Konrad Hojnacki, Damian Dula, Krystian Kmiecik i Wiktor Dzwonek. Ponadto w skoku wzwyż trzeci był Maciej Ciszek. Uzyskał wynik 175 centymetrów i jest to jego rekord życiowy.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej na międzywojewódzkich zawodach w Łodzi sztafeta 4x100 metrów chłopców Olimpu w składzie: Konrad Hojnacki, Krystian Kmiecik, Damian Dula i Wiktor Dzwonek czasem 45,65 sekundy poprawiła rekord województwa świętokrzyskiego młodzików.