Oliwia Czupryńska bilardową mistrzynią Polski!

/SAW/
Oliwia Czupryńska z Nosanu Galeria Echo Kielce została mistrzynią Polski w odmianie 9 bil. Fot. Sławomir Stachura
W Hotelu Binkowski w Kielcach o kolejne medale wzbogacili się zawodnicy Nosanu Galeria Echo Kielce w rozgrywanych tam Mistrzostwach Polski w Pool Bilard. W odmianie 9 bil mistrzowski tytuł wywalczyła Oliwia Czupryńska.

Dla Oliwii jest to już drugi medal w tych mistrzostwach, gdyż w odmianie 8 bil wywalczyła "srebro". W finale "9" Oliwia pokonała 6:4 Ewę Bąk z MUKS IKS Tarnów. Brązowy medal w "9" wywalczyła inna reprezentantka Nosanu Galeria Echo Kielce - Katarzyna Wesołowska, która w walce o finał uległa właśnie Ewie Bąk 5:6.

W kategorii mężczyzn w mistrzem Polski w 9 bil został Marek Kudlik z klubu Metal Fach LP Sokółka, który w finale pokonał 9:7 Wojciecha Szewczyka z Konsalnetu Warszawa. Brązowy medal zdobył Karol Skowerski z Nosanu Galeria Echo, przegrywając walkę o finał z Kudlikiem 8:9.

W sumie w mistrzostwach reprezentanci Nosanu Galeria Echo Kielce zdobyli już osiem medali, gdyż pięć padło ich łupem w odmianie 8 bil.

Zakończenie mistrzostw w piątek - tego dnia odbędą się finały 10 bil.

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków