Oliwia Czupryńska lepsza od seniorek. Zwycięstwo 15-letniej bilardzistki w Pucharze Polski

Waldemar Frańczak
Oliwia Czupryńska coraz lepiej radzi sobie w gronie seniorek.
Oliwia Czupryńska coraz lepiej radzi sobie w gronie seniorek. archiwum
Zwycięstwem Oliwii Czupryńskiej, utalentowanej zawodniczki Nosanu Kielce, zakończył się drugi turniej z cyklu Pucharu Polski Kobiet w Pool bilardzie.

W dwóch turniejach z cyklu Pucharu Polski Kobiet w Pool bilardzie wzięła udział pochodząca z Magonii Oliwia Czupryńska, zawodniczka Nosanu Kielce.

NERWOWO W STALOWEJ WOLI

Cykl Pucharu Polski zainaugurowany został 9 maja w Stalowej Woli. Na starcie zawodów zjawiły się m.in. gwiazdy polskiego bilarda: Katarzyna Wesołowska- Mistrzyni Polski Seniorek w 8 bil i 14\1 z 2009 roku; Karolina Stawarz -Mistrzyni Polski w 9-tkę; Monika Ząbek- Mistrzyni Europy Juniorek, jak również trzykrotna Mistrzyni Polski z tego roku Oliwia Czupryńska.

- Oliwia w pierwszym meczu zmierzyła się ze Stawarz- mówi Piotr Czupryński, ojciec zawodniczki.- Mając duże szanse na zwycięstwo, nie wytrzymała ciśnienia i uległa po nerwowej końcówce 4:5.
Niestety, w drugim meczu nasza bilardzistka przegrała ze Śniegocką 3:5 i pożegnała się z zawodami.

DOBRY POCZĄTEK W SOSNOWCU

Dużo lepiej wypadła Oliwia tydzień później w Sosnowcu, gdzie na starcie stanęły 23 panie liczące się w polskim bilardzie.

- Oliwia zaczęła turniej mocno skoncentrowana od bardzo zaciętego pojedynku z odwieczną rywalką, Mistrzynią Europy Juniorów, Moniką Ząbek, wygrywając 5:4- relacjonuje P. Czupryński. - W kolejnym meczu trafiła na koleżankę klubową i najlepszą polską bilardzistkę Katarzynę Wesołowską, która nie dała Oliwii żadnych szans, zwyciężając 5:0.

PRZEZ BARAŻE DO ZWYCIĘSTWA

O prawo udziału w ćwierćfinale Oliwia musiała zagrać pojedynek barażowy, w którym wygrała 5:3 z Magdaleną Diering. W kolejnych pojedynkach pewnie zwyciężyła z zawodniczkami należącymi do Kadry Narodowej Seniorek- najpierw 5:3 z Izabelą Łącką, następnie 5:2 z Michaliną Kryszak i w finale 5:2 z Karoliną Stawarz.

- Jestem bardzo szczęśliwa- mówi 15-letnia Oliwia.- Nigdy jeszcze nie stałam na najwyższym stopniu podium w zawodach seniorskich.