Oliwia Czupryńska wicemistrzynią Polski

/waf/
Na odbywających się w Starachowicach Mistrzostwach Polski Seniorów w Pool Bilardzie 15-letnia zawodniczka Nosanu Kielce została we wtorek wicemistrzynią Polski w odmianie 9-bil.

Mieszkająca w Magoniach bilardzistka ma bardzo udany tegoroczny sezon. Jest brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorów w Pool Bilard w odmianie 10 bil i trzykrotną mistrzynią Polski juniorek w odmianach 8-bil, 9-bil i 10-bil. W rankingu Junior Tour sezonu 2010 zajęła pierwsze miejsce, co oznacza, że jest najlepszą juniorką w Polsce.

Oliwia nie najlepiej rozpoczęła zawody w Starachowicach, tocząc ciężki pojedynek w eliminacjach z Martą Śniegocką, zakończony wygraną 6:5. W kolejnej rundzie już łatwo pokonała Izabelę Łacką (Falcon Sosnowiec) 6:2. W półfinale zagrała z Kingą Stawarz z "Ósemki" Rzeszów, pokonując ją 6:1. W zakończonym około północy finale przegrała 2:6 z Dagmarą Raczkowską z klubu Zakręcona Bila Poznań.