Oliwia Czupryńska ze srebrnym medalem bilardowych mistrzostw Europy

(SAW)
Marcin Krzemiński z Oliwią Czupryńską i Mateuszem Śniegockim.
Marcin Krzemiński z Oliwią Czupryńską i Mateuszem Śniegockim. archiwum PZBil.
W Austrii rozgrywane są bilardowe mistrzostwa Europy. Srebrny medal w odmianie 14/1 zdobyła Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce.

W mistrzostwach startuje większa grupa polskich bilardzistów, którymi opiekuje się jako trener Marcin Krzemiński, honorowy prezes Polskiego Związku Bilardowego i zarazem wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych. Czupryńska przegrała dopiero w finale z utytułowaną Austriaczką Jasmin Ouschan 2:75. Reprezentantka gospodarzy ma już na koncie osiem tytułów mistrzyni Europy w tej odmianie. Dla Czupryńskiej jest to natomiast drugie wicemistrzostwo Europy w 14/1.

W odmianie 14/1 brązowy medal wywalczył też Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa. Polak przegrał walkę o wejście do finału z Rosjaninem Konstantinem Stepanem 36-125. Mistrzem w tej odmianie został Albin Ouschan, brat Jasmin Ouschan. Po raz pierwszy w historii mistrzostw Europy tytuły zgarnęło rodzeństwo.

W odmianie 14/1 startowali też inni bilardziści Nosanu Kielce. Tomasz Kapłan sklasyfikowany został na piątym miejscu, dziewiąta była Katarzyna Wesołowska, a Karol Skowrerski poza pierwszą trzydziestką.

W poniedziałek rozpoczęła się rywalizacja w odmianie 10 bil i zawodników na wózkach inwalidzkich. Mistrzostwa potrwają do 12 kwietnia.