Oliwia Czupryńska została potrójną mistrzynią Polski w bilardzie

Waldemar Frańczak
Oliwia Czupryńska wygrała na mistrzostwach Polski wszystkie pojedynki.
Oliwia Czupryńska wygrała na mistrzostwach Polski wszystkie pojedynki. archiwum
Oliwia Czupryńska, 15-latka z Magonii, zawodniczka drugoligowego klubu Nosan Kielce, została trzykrotną mistrzynią Polski w bilardzie.

Od piątku do poniedziałku w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów. Ich gwiazdą była Oliwia Czupryńska, która triumfowała we wszystkich trzech odmianach: 8 bil, 9 bil i 10 bil.

OLIWIA KONTRA SIOSTRY ZĄBEK

15-latka z Magonii była jedną z ośmiu zawodniczek, które przystąpiły do walki o medale. W odmianie 8 bil Oliwia, po wygraniu dwóch pojedynków, w półfinale pokonała 4:3 młodszą z sióstr Ząbek- Sylwię, a w finale 4:2 Moniką Ząbek. Obie reprezentantki klubu Pino Ventor Dębica. W odmianie 9 bil finałową przeciwniczką Czupryńskiej była z kolei Sylwia Ząbek. Po dramatycznym pojedynku Oliwa zwyciężyła 5:4, zdobywając swój drugi tytuł mistrzowski. W poniedziałek Oliwia po wygraniu w finale 4:3 z Moniką Ząbek została mistrzynią rozgrywanej po raz pierwszy na mistrzostwach Polski odmiany 10 bil. Co warto podkreślić, podczas mistrzostw Oliwia nie doznała żadnej porażki.

ZAGRA W MISTRZOSTWACH EUROPY

- Oliwia przed mistrzostwami miała różną formę, dlatego nie liczyliśmy na taki sukces, tym bardziej że na ostatnich zawodach z cyklu Junior Tour przegrywała z siostrami Ząbek - mówi jej tata Piotr Czupryński. - Wykazała się nie tylko umiejętnościami gry, ale również odpornością psychiczną, dzięki czemu zrobiła taki wynik i zagwarantowała sobie wyjazd do Holandii na mistrzostwa Europy.

Dodatkowo Oliwia, ex-aequo z Sylwią Ząbek, zajęła w rankingu Junior Tour sezonu 2009 pierwsze miejsce, co oznacza, że jest najlepszą juniorką w Polsce.