ORLEN Superliga. Industria Kielce wygrała w Hali Legionów z Gwardią Opole 37:24. MVP spotkania został Michał Olejniczak

Dorota Kułaga
Industria Kielce wygrała z Gwardią Opole 37:24. Na zdjęciu Benoît Kounkoud.
Industria Kielce wygrała z Gwardią Opole 37:24. Na zdjęciu Benoît Kounkoud. Anna Benicewicz Miazga
W meczu 9. kolejki ORLEN Superligi piłkarze ręczni Industrii Kielce wygrali w Hali Legionów z Gwardią Opole 37:24. MVP spotkania został Michał Olejniczak, który rzucił 6 bramek. Kolejny mecz w Hali Legionów Industria Kielce rozegra 19 października w Lidze Mistrzów. Jej rywalem będzie zespół OTP Bank Pick Szeged, a spotkanie rozpocznie się o 20.45.

Industria Kielce wygrała w Hali Legionów z Gwardią Opole

Industria Kielce - Gwardia Opole 37:24 (21:14)
Industria: Wałach, Błażejewski – Nahi 3, Surgiel 2, Gębala 3, Sićko 1, Stenmalm 1, D. Dujszebajew 2, Thrastarson 4, Olejniczak 6, Moryto 7, Kounkoud 4, Tournat 4, Karaliok.

Przed rozpoczęciem spotkania nagrodę dla Gracza Miesiąca za wrzesień odebrał Miłosz Wałach, bramkarz mistrzów Polski.

Miłosz Walach z nagrodą dla Gracza Września
Miłosz Walach z nagrodą dla Gracza Września Anna Benicewicz Miazga

Gwardia zagrała bez swojego lidera, wypożyczonego z kieleckiego klubu Piotra Jędraszczyka. Trener Talant Dujszebajew dał odpocząć Igorowi Karaciciowi. Oprócz niego niezdolni do gry z powodu urazów byli Szymon Wiaderny, Alex Dujszebajew, Paweł Paczkowski oraz Andreas Wolff.

Z powodu kontuzji nie zagrali między innymi Alex Dujszebajew, Szymon Wiaderny, a Igor Karacić dostał wolne od sztabu szkoleniowego. Kamil Bielaszewski

Industria od początku wyszła na prowadzenie. W pierwszych 6 minutach bardzo dobrze radził sobie Michał Olejniczak, który oddał trzy rzuty i zdobył bramki. Zaliczył też przechwyt, po którym pierwsze trafienie w tym meczu zapisał na swoim koncie Elliot Stenmalm.

Zobacz zdjęcia z meczu

W 12 minucie po bramce z kontrataku Arkadiusza Moryty mistrzowie Polski prowadzili 9:5. W 21 minucie Benoît Kounkoud pewnie wykorzystał rzut karny i było 16:11 dla ekipy Talanta Dujszebajewa. W 24 minucie w ekwilibrystyczny sposób, stojąc tyłem do bramki, 18 trafienie dla Industrii uzyskał Nicolas. Tournat.

Do przerwy Industria Kielce prowadziła 21:14. Druga połowa zaczęła się od trafienia Dylana Nahi. Początek tej części gry był znakomity w wykonaniu mistrzów Polski. Rzucili pięć bramek z rzędu. Dopiero gdy na ławkę kar powędrował Artiom Karaliok w 35 minucie i 40 sekundzie, goście po raz pierwszy trafili do bramki po przerwie. Autorem bramki był Mateusz Wojdan.

W 50 minucie kielecki zespół prowadził 32:20 po efektownej bramce z drugiej linii Haukura Thrastarsona. W 55 minucie Cezary Surgiel nie wykorzystał rzutu karnego - piłka poszybowała nad poprzeczka, ale kilkanaście sekund później zdobył bramkę z kontrataku. I gospodarze prowadzili 35:21.

W 56 minucie i 49 sekundzie czerwoną kartką za niesportowe zachowanie ukarany został francuski obrotowy kieleckiej drużyny Nicolas Tournat. W 59 minucie i 58 sekundzie z rzutu karnego trafił Arkadiusz Moryto i ustalił wynik spotkania - 37:24 dla mistrzów Polski. MVP spotkania został Michał Olejniczak, który rzucił 6 bramek.

Michał Olejniczak został MVP meczu
Michał Olejniczak został MVP meczu Anna Benicewicz Miazga

Kolejny mecz w Hali Legionów Industria Kielce rozegra 19 października w Lidze Mistrzów. Jej rywalem będzie zespół OTP Bank Pick Szeged, a spotkanie rozpocznie się o 20.45.