Orlicz i Dana nadal nie do zatrzymania. W weekend i tuż po nim dużo siatkówki

Paweł Wełpa
Siatkarki Dany Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne mają w tym sezonie dużo powodów do radości Paweł Wełpa
Baros Orlicz Suchedniów w IV lidze mężczyzn oraz Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne w III lidze kobiet idą jak burza przez rozgrywki . Oba zespoły nie przegrały jeszcze w tym sezonie i prowadzą w swoich grupach z kompletem zwycięstw i punktów.

Swoje ostatnie mecze oba zespoły rozegrały w poniedziałek. Zawodniczki Dany Gameb UKS Relaks wyjazdowym meczem ze Spartą Zagnańsk zainaugurowały rundę rewanżową. Pierwszy set tego spotkania nie zapowiadał jednak końcowej wygranej. Rywalki wygrały go łatwo i szybko do 12. – O pierwszym secie trzeba szybko zapomnieć. Set w naszym wykonaniu nieciekawy, dużo błędów w przyjęciu , brak ataku i brak walki na boisku – komentuje Jarosław Mosiołek, trener Dany.

W pozostałych trzech liderki zagrały już na swoim poziomie i mecz rozstrzygnęły na swoją korzyść 3:1. – Kolejne dwa sety to gra na poziomie, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Wygrane do 13 i do 19 . Czwarty set to też nasza przewaga i to spora do pewnego momentu. Przy bardzo wysokiej przewadze dziewczyny chciały wygrać chyba jak najmniejszym nakładem sił. Przy stanie 9:1 dla nas zaczęły się lekkie ataki, oglądanie jedna na drugą i zespół z Zagnańska zaczął odrabiać punkty. Dekoncentracja sprawiła, że końcówka była nerwowa, ale wygraliśmy 26:24 i cały mecz 3:1 – dodaje trener.

Baros Orlicz Suchedniów wygrał bez problemów na wyjeździe z LZS-em Górno 3:0 i nadal prowadzi w tabeli, realizując swój plan, czyli powrót w szeregi trzecioligowców. W poniedziałkowym meczu najlepszym zawodnikiem suchedniowian wybrany został rozgrywający Maksymilian Marszałek.

Mecze i turnieje

Weekend będzie obfitował w zmagania siatkarskie. Już w piątek, 7 grudnia, na swoim parkiecie zagra nie najlepiej spisujący się w tym sezonie STS Skarżysko-Kamienna. Skarżyszczanie zagrają jednak z najsłabszym zespołem rozgrywek SMS-em GUMP Ostrowiec Świętokrzyski. To dobra okazja, aby podreperować skromny dorobek punktowy. Mecz rozpocznie się o godz. 19.00 w hali MCSiR. Wstęp wolny.

Baros Orlicz Suchedniów również zagra u siebie w tej kolejce. Suchedniowianie w poniedziałek, 10 grudnia, zmierzą się z Properco Kielce. Mecz rozpocznie się o godz. 20.00 w hali przy ul. Sportowej w Suchedniowie. Wstęp wolny.

Siatkarki Dany Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne następny mecz rozegrają we własnej hali 13 grudnia, a ich przeciwnikiem będzie ekipa RAS6 Szydłowiec.

W sobotę Gala Skarżysko-Kamienna, żeński klub siatkarski z naszego miasta, który w tym sezonie nie wystawił do rozgrywek seniorskiej drużyny, organizuje turniej dla grup młodzieżowych pn. Mikołaj jest siatkarką.

Na dwóch halach, MCSiR i ZSP 1, wystąpią w sumie 24 drużyny w kategoriach młodziczek, kadetek i „czwórek” z klubów KPS Nowa Dęba, FUN Sport Kielce, Akademia Radomki Radom, KKS Kozienice, STS Sandecja Nowy Sącz, MUKS Piątka Sandomierz, SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, UKS Victoria Solec nad Wisłą, ULKS Chobrzany oraz gospodarzy.

Spotkania w kategorii młodziczek i „czwórek” odbędą się na hali MCSiR przy ul. Sienkiewicza 32
(od godz. 9.00), natomiast w kategorii kadetek na hali ZSP nr 1 przy ul. Sezamkowej 23 (od godz.10.00). Wstęp na zawody jest wolny.