Orlicz rewelacją badmintonowych Mistrzostw Polski

Robert KACZMAREK
Paweł Przyjemski (z lewej) i Krzysztof Glijer sięgnęli po złoto w deblu podczas badmintonowych mistrzostw kraju w Ropczycach. Archiwum MKS Orlicz
Pięć medali przywieźli badmintoniści Orlicza Suchedniów z Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Ropczycach. Na najwyższym stopniu podium stanął debel Krzysztof Glijer i Paweł Przyjemski.

Wspomniany duet Glijer/Przyjemski w finale debla juniorów pokonał Pawła Pietryję (Plesbad Pszczyna) i Przemysława Urbana (Technik Głubczyce) 21:17, 15:21, 21:18. Pojedynek był bardzo wyrównany, rozstrzygnął się w trzech setach. Obserwatorzy uznali go zresztą za najlepszy mecz w całych mistrzostwach! Brązowy medal w tej konkurencji przypadł innej suchedniowskiej parze, Tomaszowi Personie i Filipowi Przyjemskiemu. W starciu o wejście do finału przegrali oni z Pietryją/Urbanem.

W finale gry pojedynczej juniorów wystąpił Tomasz Persona. Po emocjonującym starciu uległ on Mateuszowi Dubowskiemu reprezentującemu Hubala Białystok 16:21, 16:21. Brązowy medal w żeńskim deblu zdobyła Magdalena Gałek, która walczyła w parze z koleżanką z Kiko Zamość, Anną Bojanek. W półfinale musiały one uznać wyższość białostocczanek Ewy Klepackiej i Pauliny Owczarczuk 20:22, 9:21.

W kategorii młodzieżowców na najniższym stopniu podium stanęła Martyna Persona. Brązowy krążek wywalczyła w mikście z częstochowianinem Adamem Sową. W meczu o wejście do finału przegrali z parą AZS WAT Warszawa Piotrem Suskim/Sylwią Sawicką 18:21, 21:14, 19:21. Wyróżnić należy również Joannę Stobiecką, która dwukrotnie - w grze podwójnej i w grze mieszanej - zajmowała piąte miejsca.