Orlicz Suchedniów - Naprzód Jędrzejów 1:0. Niezawodny "Misiek" (zdjęcia)

Robert KACZMAREK
Karol Mojecki (z prawej, przy piłce) wraz z kolegami z Orlicza cieszył się z trzech punktów. Odwrotnie niż Mateusz Maciejewski (obok) z Naprzodu Jędrzejów… fot. Robert Kaczmarek
Orlicz pokonał Naprzód w derbach województwa świętokrzyskiego. Trener Janusz Cieślak ponownie w Suchedniowie

Janusz Cieślak, trener Orlicza Suchedniów:

- W tej rundzie czekają nas mecze walki, takie jak dzisiejszy. Zespół jest przemeblowany, na pewno potrzebuje impulsu, takiego jak wygrana z Naprzodem. Dziękuję chłopakom za to, że byli w stanie pokusić się o korzystny wynik, choć na spotkanie wyszliśmy trochę przestraszeni.

Orlicz Suchedniów - Naprzód Jędrzejów 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Michał Kubiec 45+2, z karnego.

Orlicz: Bilski 5 Ż - Targowski 0 Ż+Ż CZ 90, Kubiec 6, Łozniak 5, Marek Banaczkowski 5 - Rabenda 6, Rogala 5, Armata 5, Zacharski 5 Ż - Mojecki 5, Zegadło 6.

Naprzód: Beszczyński 5 Ż - Milcarz 5, Maciejewski 6, Puchrowicz 6, Starościak 5 Ż - Osiński 5 Ż, Hajduk 5, Iwański 5 Ż, Bębenek 3 - Drej 3, Kowalski 6.

Zmiany: Orlicz: 83' Żakowicz nieklas. za Rabendę, 89' Krogulec nieklas. za Rogalę. Naprzód: 41' Grund 3 za Bębenka, 50' Gągorowski 4 za Dreja, 72' Doroszko 1 za Kowalskiego, 76' Pach 1 za Iwańskiego. Sędziował: Piotr Rybus z Kielc. Widzów: 300.

Futboliści Orlicza Suchedniów z ulgą przyjęli wynik niedzielnego meczu derbowego z Naprzodem Jędrzejów na własnym boisku. Podopieczni Janusza Cieślaka pokonali lokalnego rywala 1:0 po bramce z rzutu karnego.

Suchedniowianie i Naprzód to dwie drużyny, które bronią się przed spadkiem. Nic więc dziwnego, że niedzielny mecz był dla obu pojedynkiem o przysłowiowe sześć punktów.

Marek Mierzwa, trener Naprzodu Jędrzejów:

- Gdybyśmy strzelili trzy, cztery gole, to Orlicz nie powinien mieć pretensji. Gospodarze zdobyli tymczasem bramkę po karnym "z powietrza". To trochę podłamało mój zespół. W drugiej połowie przeważaliśmy, ale zabrakło nam konsekwencji.

Finezji i piękna nie było w tej potyczce zbyt wiele. Na pierwszą połowę w lepszych humorach schodzili jednak gospodarze. Wcześniej bliscy pokonania Kamila Beszczyńskiego byli: Michał Zegadło i Daniel Rabenda, ale zabrakło im precyzji i szczęścia pod bramką rywala. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Zegadło wpadł z piłką na pole karne jędrzejowian. Obrońcy Naprzodu powalili suchedniowianina na murawę, arbiter pokazał na jedenasty metr, mimo iż przyjezdni protestowali przeciw tej decyzji. Piłkę ustawił na wapnie Michał Kubiec, mimo iż Beszczyński wyczuł intencje strzelca, to futbolówki nie zatrzymał.

W drugiej połowie do roboty wzięli się ostro gracze Naprzodu. Zepchnęli oni suchedniowian do obrony, ale pod bramką Orlicza brakowało im szczęścia. W 60 min. Łukasz Gągorowski wrzucił piłkę na pole karne rywala, dośrodkowując z rzutu rożnego, Mateusz Maciejewski uderzył głową z pięciu metrów, ale na przeszkodzie stanęła poprzeczka! Potem w podobnej sytuacji szansę na wyrównanie miał Tomasz Puchrowicz. Tym razem z kornera zacentrował Jakub Kowalski. "Puchro" strzelił głową, ale minimalnie chybił. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo, iż Naprzód walczył choćby o punkt. Gospodarze kończyli w dziesiątkę, bo w 90 minucie drugą żółtą i w rezultacie tego czerwoną kartkę ujrzał obrońca Jakub Targowski. Trzy "oczka" zostały jednak w Suchedniowie.