Orlicz Suchedniów spada do czwartej ligi

/RTK/
Piłkarze Orlicza Suchedniów przegrali z Górnikiem Wieliczka 0:2 i po czterech latach spadli z trzeciej ligi. Na domiar złego stracili jeszcze kapitana Michała Kubca...
Górnik Wieliczka - Orlicz Suchedniów 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 Dawid Skiba 47 min., Kamil Bułat 60.

Czapla - Ł. Domoń Ż, M. Domoń, Zajda, Dziedzic - Bułat Ż, Nędza, Sikora, Górecki - Skiba, Łyduch.
Orlicz: Osama 5 - Krogulec 4, Kubiec 3, Łozniak 4, Targowski 4 - Zegadło 5, Sobczyński 6, Armata 4 Ż, Skarbek 5 - Mojecki 5, Rabenda 5.

Zmiany: Górnik: 72’ Winiarski za Bułata, 80’ Zawartka za Góreckiego. Orlicz: 46’ Zacharski 3 za Kubca, 70’ Marek Banaczkowski za Krogulca. Sędziował: Damian Gawęcki z Kielc. Widzów: 100.

Pierwsza połowa meczu (odbył się w Niepołomicach) zakończyła się bezbramkowym remisem. Goście mieli duże pretensje do sędziego Damiana Gawęckiego, który - ich zdaniem - pod koniec tej części powinien podyktować rzut karny za faul bramkarza Górnika na kapitanie suchedniowian Michale Kubcu. - Golkiper Wieliczki wpadł w polu karnym na naszego zawodnika, ten doznał urazu, źle się poczuł i nie był w stanie kontynuować gry. Mimo to sędzia nie dopatrzył się przewinienia - relacjonował trener Orlicza Janusz Cieślak.

W drugiej połowie skuteczniejsi okazali się gospodarze, w pierwszym kwadransie wykorzystali proste błędy suchedniowian i wygrali 2:0.