Orlicz Suchedniów w blasku złota na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Piotr Stańczak
Reprezentacja Orlicza po udanej Olimpiadzie Młodzieży. Stoją od lewej: wiceprezes klubu i trener Stefan Pawlukiewicz, Izabela Pajek, Wiktoria Dąbczyńska oraz trenerka Aleksandra Dąbczyńska. archiwum klubowe
Cztery medale, w tym trzy złote przywiozły reprezentantki Orlicza Suchedniów z tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jej finały odbyły się 10-12 czerwca w Ornecie koło Olsztyna.

Siostrzany pojedynek
Województwo świętokrzyskie reprezentowali badmintoniści Orlicza: Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba, Maria Wierzbińska, Miłosz Miernik, Marcin Piwowar, Bartosz Tomaszewski oraz trenerzy Aleksandra Dąbczyńska i Stefan Pawlukiewicz.

Izabela Pajek i Wiktoria Dąbczyńska z medalami.
Izabela Pajek i Wiktoria Dąbczyńska z medalami. archiwum klubowe

Sprawczyniami fantastycznego sukcesu były: Iza Pajek oraz Wiktoria Dąbczyńska. W finale miksta pierwsza z wymiennionych grała w parze z Radosławem Wróblem (Vol Trick Kępno), natomiast druga z Robertem Cybulskim (Lednik Miastko). Cała czwórka to zawodnicy kadry narodowej. Choć Dąbczyńska i Cybulski byli do tej pory niepokonaną parą w kraju, notującą sukcesy w turniejach międzynarodowych, tym razem musieli uznać wyższość Izy oraz Radka. Przegrali z nimi 17:21 i 15:21.

- To właśnie ten finał był najciekawszym i stojący na wysokim poziome sportowym pojedynek całej imprezy. Rewelacyjnie grająca w tych mistrzostwach Iza Pajek swój drugi złoty krążek i tytuł mistrzyni Polski zdobyła w grze deblowej z Wiktorią Adamek z Dąbrowy Górniczej. W finale bez problemu pokonały parę z Warszawy Ola Goszczyńska/Dorota Matysiak 21:15/21:7 - mówi trenerka Aleksandra Dąbczyńska.

Jej córka Wiktoria w finale singla zmierzyła się ze wspomnianą Adamek. Suchedniowianka w pierwszym secie uległa rywalce do 17. W drugim i trzecim Wiktoria już dominowała, zwyciężyła odpowiednio 21-14, 21:8 i w całym spotkaniu 2:1. Obroniła tym samym tytuł sprzed roku.

Już dziesięć krążków

Katarzyna Zięba i Miłosz Miernik zajęli 5-8 miejsce w deblu. Miłosz w meczu o wejście do ćwierćfinału singla nieznacznie przegrał z Miłoszem Kaimem z Płocka. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca 17-32.

- Orlicz zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. W tym roku wywalczyliśmy dziesięć medali w imprezach rangi mistrzostw Polski - pięć złotych, jeden srebrny i cztery brązowe - podkreśla Stefan Pawlukiewicz, wiceprezes klubu do spraw badmintona. - Dziękujemy zawodnikom za wspaniałe reprezentowanie województwa, naszych barw i Suchedniowa - dodaje Aleksandra Dąbczyńska.