Osiem medali bilardzistów Nosanu

/SAW/
Bilardziści Nosanu, od lewej:  Maciej Wójcik, Oliwia Czupryńska i Bartosz Rozwadowski.
Bilardziści Nosanu, od lewej: Maciej Wójcik, Oliwia Czupryńska i Bartosz Rozwadowski. archiwum
Osiem medali wywalczyli bilardziści Nosanu Kielce podczas mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych przez trzy dni w Kielcach. To najlepszy rezultat w historii startów kieleckich zawodników w mistrzostwach.

Najlepszą zawodniczka mistrzostw została Oliwia Czupryńska, która dwukrotnie sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski w odmianie 8-bil i 14/1. W odmianie 9 bil Oliwia zdobyła brązowy medal.

W kategorii juniorów młodszych triumfował Maciej Wójcik, w "9" a w 14/1 był trzeci. Dwa srebrne medale w grupie juniorów starszych zdobył z kolei Bartosz Rozwadowski (14/1 i 9), pięciokrotny medalista mistrzostw Europy juniorów.
Ósmy medal Nosanowi przypadł w drużynie, która grając w składzie: Maciej Wójcik, Bartosz Rozwadowski, Artur Zarzycki zdobył srebro. Drużyna Nosanu wygrała również klasyfikację medalową mistrzostw.

Po kieleckich mistrzostwach ogłoszona została reprezentacja Polski na sierpniowe mistrzostwa Europy juniorów. W dziewięcioosobowej ekipie znaleźli się: Oliwia Czupryńska, Maciej Wójcik i Bartosz Rozwadowski z Nosanu.