Osiem złotych i trzy srebrne medale pływaków. Kilijańska i Łopaciński najlepsi

/waf/
Marcin Kaczmarski z KSZO wywalczył srebrny medal na 400 metrów stylem dowolnym wśród juniorów 17 i 18 lat. Waldemar Frańczak
Jedenaście medali wywalczyli w ten weekend pływacy ze Świętokrzyskiego na mistrzostwach Polski juniorów 16 lat i 17-18 lat.

4. Marcin Kaczmarski (KSZO Ostrowiec) 8:59.82

Od piątku do niedzieli odbywały się w Gliwicach Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat w Pływaniu.

CZTERY "ZŁOTA" DONATY I KACPRA

W gronie 287 zawodników z 96 klubów rewelacyjnie spisali się Donata Kilijańska z KSZO Ostrowiec i Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz, którzy zdobyli po cztery złote medale. Ostrowczanka triumfowała na 200 metrów, 400 metrów i 800 metrów stylem dowolnym oraz 400 metrów stylem zmiennym, ustanawiając na tym dystansie rekord okręgu juniorów 16, 17, 18 lat i seniorów.

Natomiast sandomierzanin był pierwszy na 50 metrów dowolnym w czasie nowego rekordu kręgu juniorów 16 lat, 100 metrów dowolnym, 200 metrów motylkowym i na 200 metrów stylem zmiennym.

Donata i Kacper wygrali klasyfikację multimedalistów mistrzostw, a swoim klubom zapewnili drugie miejsce klasyfikacji klubowej.

Blisko medalu była Sonia Wołoszyn z KSZO, która trzykrotnie była czwarta- na 200 metrów, 400 metrów i 800 metrów kraulem.

TRZY "SREBRA" W PUŁAWACH

W Puławach z kolei o medale mistrzostw Polski rywalizowali zawodnicy urodzeni w latach 1993 i 1994. Na starcie stanęło 293 pływaków z 78 klubów. Z reprezentantów naszego województwa najlepiej wypadła Małgorzata Lipińska z KSZO, która sięgnęła po dwa srebrne medale- na 200 metrów i 400 metrów stylem dowolnym. Na tym drugim dystansie również "srebro" wywalczył jej kolega klubowy Marcin Kaczmarski. Marcin był blisko brązowego krążka w niedzielnym wyścigu na 1500 metrów kraulem, niestety do podium zabrakło mu 0,84 sekundy.

Z trzema srebrnymi medalami KSZO został sklasyfikowany na dwunastym miejscu w klasyfikacji medalowej.