MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Osobowością Roku 2018 Gminy Pińczów została Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej [ZDJĘCIA]

ach
Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej otrzymała tytuł Osobowości Roku 2018 Gminy Pińczów. Statuetkę odebrali Urszula Kurek i Wojciech Bałabański.
Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej otrzymała tytuł Osobowości Roku 2018 Gminy Pińczów. Statuetkę odebrali Urszula Kurek i Wojciech Bałabański. Urząd Miasta Pińczów
Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej otrzymała zaszczytny tytuł Osobowości Roku 2018 Gminy Pińczów. Uroczysta gala, na której ogłoszono decyzję kapituły zorganizowano w sobotę, 23 lutego.

Kapituła na czele z profesorem Adamem Massalskim miała trudny orzech do zgryzienia - w końcu jak wybrać najbardziej zasłużonego z tych najbardziej zasłużonych? Po dyskusji podjęto decyzję - tytuł Osobowości Roku 2018 Gminy Pińczów trafił do Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Pińczowskiej.

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej...
...została zarejestrowana w KRS w 2004 roku. Członkami stowarzyszenia są osoby fizyczne, organizacje pozarządowe oraz poszczególne gminy powiatu pińczowskiego. Celem stowarzyszenia jest realizacja, wspieranie rozwoju turystyki na Ziemi Pińczowskiej, jej promocja jako regionu atrakcyjnego turystycznie, doskonalenie kadr w zakresie planowania i realizacji wspólnych imprez turystycznych, współtworzenie produktów turystycznych Ziemi Pińczowskiej oraz integracja środowisk.

Stowarzyszenie chętnie wspiera inicjatywy organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, w szczególności takich, które mają na celu dostarczać ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu. Jedną z ważniejszych tego typu imprez jest Bieg Szlakiem Mięty i Kamienia. Celem imprezy jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz promocja obszaru powiatu pińczowskiego dla rozwoju turystyki aktywnej.

Stowarzyszenie sięga po środki zewnętrzne na realizację swoich projektów.

W roku 2017 Stowarzyszenie złożyło wniosek o dofinansowanie projektu "Rowerowy szlak turystyczny Madonny Ponidzia".Wniosek został rozpatrzony pozytywnie oraz została podpisana umowa z Zarządem Województwa. W ramach operacji zostało podpisane porozumienie partnerskie. Deklarację współpracy przy realizacji operacji podpisali burmistrz miasta i gminy Działoszyce, wójt gminy Michałów, burmistrz miasta i gminy Pińczów, wójt gminy Złota. Zadanie zostało zrealizowane w roku 2018. Na obecną chwile projekt jest już zakończony i rozliczony. W ramach projektu został wydany mini przewodnik turystyczny oraz została oznakowana trasa turystyczna o długości ponad 103 kilometrów. Trasa biegnie przez 4 gminy powiatu pińczowskiego. Kwota refundacji 60 tysięcy złotych.

We wrześniu 2017 roku zarząd LOT Ziemi Pińczowskiej złożył wnioski także na wykonanie publikacji „ Kapliczki, Krzyże, Przydrożne Figury w Sercu Ponidzia” Projektem zostanie objęty obszar LGD Ponidzie obejmujący gminy powiatu pińczowskiego: Działoszyce, Kije, Michałów, Pińczów i Złota na terenie których tylko w rejestrze/ wykazie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kiecach znajduje się około 100 świątków, krzyży i figur o historii powstania sięgającej XVII wieku oraz duża ilość nigdzie nie zewidencjonowana. Kwota refundacji 27 293,00 złotych. Projekt również został zrealizowany. Publikacja w nakładzie 1000 sztuk została wydana. Oraz na wykonanie albumu fotograficznego „ 590 lat Miasta Pińczowa” Zadanie zostało zrealizowane we współpracy z Urzędem Miejskim w Pińczowie. Album fotograficzny promujący miasto i gminę Pińczów, w którym zaprezentowane zostały walory turystyczno-krajoznawcze regionu z nawiązaniem do lokalnych tradycji i kultury został wydany w ilości 900 sztuk.

Kolejny wniosek złożono na organizację imprezy inaugurującej cykl imprez „Klimaty Pińczowa”. W ramach projektu został zorganizowany pierwszy koncert z cyklu: Klimaty Pińczowa. Był to koncert fortepianowy. W ramach koncertu wystąpił Artur Dutkiewicz – polski pianista jazzowy i kompozytor oraz Januszem Prusinowskim kompania.

Koncert został zorganizowany 25 sierpnia 2018 roku w Pińczowie na terenie Ośrodka Sportu i Turystyki w Pińczowie. Projekt był realizowany w partnerstwie z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury oraz Urzędem Miejskim w Pińczowie. Koncert był wyjątkową okazją do promocji Gminy Pińczów oraz Ponidzia poprzez prestiżowe wydarzenie kulturalne w wykonaniu artystów światowej sławy. Była to również doskonała promocja Pińczowa poprzez jego ambasadorów – honorowych mieszkańców – a taką osobą jest Artur Dutkiewicz. Całość koncertu została uwieczniona na płycie bluereay, została również stworzona wersja 26 minutowa i 3 minutowa, które posłużą do promocji miasta. Wersja 3 minutowa została zamieszczona na YOU-TOUBE, wersja krótsza na stronie internetowej Urzędu Miasta w Pińczowie, oraz zamieszczona na stronie internetowej gminy Pińczów. Kwota refundacji 19 295,90 złotych.

Pozostali nominowani
W tym roku do tytułu nominowani byli także Mateusz Staniszew, grafik - który stworzył wyjątkowe grafiki przedstawiający nieistniejący już zamek pińczowski, Tadeusz Szarek prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Świetlik".

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


Zobacz także: Flesz - co zabija Polaków?

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie