Ostrowczanka mistrzynią Polski dzieci w fitness (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Aleksandra Kępa zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w fitness dzieci
Aleksandra Kępa zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w fitness dzieci Fot. Rafał Soboń
W sobotę w Krakowie odbyły się I Mistrzostwa Polski w Fitness Dzieci. Zawody na długo zostaną w pamięci ostrowieckich zawodników, zwłaszcza Aleksandry Kępy, która w swojej kategorii wiekowej zajęła I. miejsce.
I Mistrzostwa Polski w Fitness Dzieci

Grzegorz Kępa, trener Black & White Ostrowiec:

- Jestem bardzo zadowolony z występu wszystkich naszych 10 podopiecznych, którzy wystąpili na I Mistrzostwach Polski Dzieci. Widać, że praca trenerów i instruktorów przynosi wymierne rezultaty. Wszystkie dzieciaki były przygotowywane przez grupę szkoleniową UKS "BLACK & WHITE": Joannę i Grzegorza Kępa oraz Justynę Jedlikowską. Uważam, że podczas zawodów w Krakowie mieliśmy do czynienia z naprawdę wysokim poziomem sportowym, który zafundowały nam młode zawodniczki i zawodnicy.

W grodzie Kraka stawiła się dziesięcioosobowa grupa zawodników na co dzień trenująca w ostrowieckim klubie Black&White. Zawodnicy podzieleni byli ze względu na wiek na cztery kategorie: 8-9, 10-11, 12-13 i 14-16 lat. Najliczniejszą i jak się później okazało, najbardziej kontrowersyjną była grupa 10-11 lat, w której oprócz dziewięciu rywalek zaprezentowały się Aleksandra Kępa, Julia Gawryluk i Martyna Soja. Do wysokiego poziomu zawodniczek nie dostosował się jednak sekretariat zawodów, który miał problemy z policzeniem głosów i w sumie aż trzykrotnie przeprowadzał dekorację zawodniczek, za każdym razem podając inną klasyfikację. Za pierwszym razem wymieniono tylko zawodniczki z miejsc 4-6 i na tym dekorację przerwano. Za drugim razem ceremonia przebiegła bezproblemowo - pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Kępa, drugie przypadło Julii Gawryluk, a na trzeciej lokacie sklasyfikowano Martynę Soję.

MEDALE ZOSTAJĄ

Radość w ekipie z Ostrowca była ogromna, jednak trwała bardzo krótko, bowiem chwilę później zakomunikowano, że wyniki zostaną zmienione. Jak udało nam się dowiedzieć od organizatorów, zawinił system liczenia punktów, który jest inny dla kobiet, a inny dla dziewcząt. Według zmienionych kryteriów, Aleksandra Kępa pozostała ze złotym medalem, natomiast Julia Gawryluk z drugiego miejsca miała spaść na siódme, a Martyna Soja z trzeciego na piąte. Jak poinformowali organizatorzy, którzy stawali na głowie, by naprawić błędy sekretariatu, medale miały pozostać u wcześniej już udekorowanych dziewczynek, jednak do niedzieli brak było oficjalnego komunikatu ze strony Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

,b>BRĄZ KINGI GAWŁOWSKIEJ

W kategorii 14-16 lat wysokie drugie miejsce zajęła Kinga Gawłowska, wśród 12-13 latek na czwartym miejscu sklasyfikowano Natalię Wierzbińską, brąz wywalczyła natomiast Paulina Rocławska, a najmłodsza Natalia Jabłońska zajęła szóste miejsce wśród 8-9 latek.

W Krakowie zaprezentowało się również dwóch młodych zawodników z Ostrowca. Startując w najmłodszej grupie wiekowej Dominik Jewiak zajął trzecie miejsce, zaś na piątym sklasyfikowano Mikołaja Pawłowskiego. Szkoda, że bardzo dobrze zorganizowaną imprezę popsuł niezorganizowany sekretariat zawodów.