Ostrowiec. Klasa B. Udany rewanż piłkarzy KSZO 1929 II (zdjęcia)

/waf/
Waldemar Frańczak
W meczu drugiej kolejki rundy rewanżowej piłkarskiej klasy B, rezerwy KSZO 1929 pokonały Marol Jacentów.

KSZO 1929 II- Marol Jacentów 2:1 (2:0)
1:0- Daniel Zając 20
2:0- Karol Szafirowski 33
2:1- Mateusz Koterski 48

KSZO 1929 II: Duda- Szafirowski, Dryka, Dylewski (70 Zajda), Chadała, Niedbała, Florys, Czaja (79 Zieliński), Zając, Skwarliński (46 Czerwiński), Krawczyk (87 Syta).

W pierwszej połowie zespołem lepszym byli gospodarze, którzy przeważali i stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. Dwie z nich wykorzystali. Najpierw Daniel Zając najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym jacentowian i strzałem w okienko bramki wyprowadził rezerwy KSZO 1929 na prowadzenie, a następnie Karol Szafirowski popisał się uderzeniem z 30 metrów. Piłka po palcach bramkarza znalazła się w siatce.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. Już na samym jej początku Mateusz Koterski zdobył z rzutu wolnego kontaktowego gola. Później jeszcze kilkakrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji pod bramką Dudy. Gospodarze jednak otrząsnęli się z przewagi rywala i też mieli, szczególnie w końcówce meczu, sytuacje do zdobycia goli.

- Cieszymy się ze zwycięstwa- mówi Tomasz Marynowski, trener KSZO 1929 II. - Zrewanżowaliśmy się za porażkę 0:4 w rundzie jesiennej. Mecz może nie był ciekawym widowiskiem, ale piłkarze grali w trudnych warunkach- przy porywach silnego wiatru i momentami padającym śniegu. Emocji na pewno nie brakowało.